Polo R5 za rok

Polo R5 za rok

Polo R5 za rok

Podaj dalej

Volkswagen poinformował, że Polo w specyfikacji R5 zostanie zaprezentowane latem 2018 roku.

Wraz ze swoim wycofaniem się z Rajdowych Mistrzostw Świata, o którym pisaliśmy w tym artykule pod koniec zeszłego roku Volkswagen poinformował, że zamierza skupić się na współpracy z klientami. To zakłada nie tylko zwiększenie zaangażowania w wyścigową serię TCR oraz rallycross, ale także budowę Polo w specyfikacji R5.

W pracach nad nowym modelem będzie pomagać Skoda, która ma sporo doświadczenia w tej klasie rajdówek za sprawą Fabii R5. Za niemiecką firmą są już pierwsze testy samochodu przeprowadzone w nadwoziu Fabii. Sprawdzano nową jednostkę 1,6 turbo, która osiąga moc 280 koni mechanicznych.

Warto również dodać, że rozwój Polo nie odbije się negatywnie na Skodzie, która ma przygotować kolejną ewolucję swojego samochodu. – Koncentrujemy się na nowych wyzwaniach, takich jak Polo R5, czy współpraca z Volkswagen Sweden oraz Petterem Solbergiem w World RX. Poza tym nasi klienci będą startować Polo R WRC, więc rzeczy do zrobienia jest sporo – powiedział Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News