Polo GTI R5 stawia pierwsze kroki

Polo GTI R5 stawia pierwsze kroki

Polo GTI R5 stawia pierwsze kroki

Podaj dalej

Pierwsze szutrowe i asfaltowe testy Volskwagena Polo GTI R5 przeprowadzone przez Dietera Deppinga i Pontusa Tidemanda we Francji zakończyły się sukcesem. Samochód będzie dostępny dla potencjalnych klientów od połowy przyszłego roku.

Volkswagen Polo GTI R5 – Test

Nowa konstrukcja Polo GTI R5 pomyślnie przeszła pierwsze testy we Francji. Za kierownicą Volkswagena zasiedli Dieter Depping oraz szwedzki mistrz WRC2 Pontus Tidemand. Kierowcy łącznie spędzili za kierownicą 270-konnej rajdówki trzy dni.

Dobre pierwsze wrażenie to pozytywny znak i zastrzyk energii do dalszej pracy – powiedział uradowany Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport. Po godzinach i tygodniach spędzonych przed komputerem i w warsztacie, w końcu mogliśmy sprawdzić na co stać Polo GTI R5 na drodze. Zebraliśmy ważne informacje i będziemy dalej rozwijać nasz samochód. 

Z informacji opublikowanej przez zespół dowiadujemy się, że kierowcy jeździli na początku po 3,85-kilometrowej, suchej i asfaltowej drodze. Temperatury oscylowały w granicach 10 stopni Celsjusza. Trasa zawierała zarówno szybkie jak i kręte sekcje, dzięki czemu inżynierowie mogli sprawdzić wytrzymałość opon, hamulców, silnika i systemu chłodzenia.

Dieter Depping zna się na testach jak mało który kierowca – to właśnie on pracował przy rozwoju słynnego Polo R WRC: To dla mnie szczególne uczucie wrócić tutaj na testy z zespołem VW, równo 6 lat temu rozpoczynaliśmy przygodę z rajdowym Polo – powiedział.

Teraz musimy znaleźć możliwie najlepsze ustawienia dla Polo GTI R5. Pierwsze testy miały na celu przejechanie jak największej liczby kilometrów, aby inżynierowie mieli dużo danych do analizy. Mogę wam zdradzić jedną rzecz: Polo R5 jest również bardzo dobre, bardzo szybkie i precyzyjne. Od razu poczułem się jak w domu!

Volkswagen rozwija swój program kliencki i będzie oferował nowe Polo GTI R5 klientom na całym świecie, ścigającym się nie tylko w WRC 2 ale i różnych krajowych czempionatach. Samochód na trasie powinniśmy zobaczyć w okolicach połowy przyszłego roku.

Tagi: rajdy, Polo GTI, Polo R5, R5, Volkswagen

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News