Półmetek sezonu Porsche GT3 CCCE

Półmetek sezonu Porsche GT3 CCCE

Podaj dalej

W dniach 23 – 25 czerwca kierowcy startujący w cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, którego sponsorem strategicznym jest marka Platinum, wezmą udział w czwartej rundzie sezonu 2017. Walka o mistrzowski tytuł nabiera rumieńców, a podczas ostatnich wyścigów w Poznaniu Marcin Jedliński zdołał odrobić straty w punktacji do prowadzącego Piotra Wójcika.

Tor Pannonia Ring jest dobrze znany wszystkim kierowcom Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, a ubiegłoroczna runda była jedną z najgorętszych w całym kalendarzu. Tym razem również zapowiada się upalnie, jednak prognozy pogody mówią także o przelotnych deszczach, które tylko mogą dodać pikanterii całej rywalizacji.

Na starcie węgierskiej rywalizacji pojawi się dwóch walczących w tym roku o tytuł mistrza Polski kierowców, a więc: Marcin Jedliński reprezentujący barwy OLIMP Racing oraz Piotr Wójcik, aktualny lider klasyfikacji generalnej. Oczy wszystkich kibiców będą w ten weekend z całą pewnością zwrócone na tę dwójkę.

Do stawki wraca także ubiegłoroczny mistrz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, Piotr Parys Junior, który rundę na Pannonia Ringu potraktuje treningowo przed powrotem do Porsche Supercup. Obok 18-letniego lublinianina na Węgrzech będziemy mogli także podziwiać dwóch pozostałych kierowców kadry narodowej Polskiego Związku Motorowego – Roberta Lukasa oraz Igora Waliłkę.

Tor Pannonia Ring składa się z 11 zakrętów w prawo oraz 7 w lewo, a jedno okrążenie węgierskiego obiektu liczy niecałe 5 kilometrów. Tor znajdujący się w północno-zachodnich Węgrzech jest uwielbiany przez kibiców, bowiem z głównej trybuny znajdującej się nad padokiem można śledzić dosłownie całą nitkę toru.

Pierwsze zajęcia na węgierskim torze rozpoczną się już w piątek. Wtedy wszyscy kierowcy będą szukali optymalnych ustawień i przygotowywali się do zaplanowanych na sobotę kwalifikacji. Te rozpoczną się tuż po godzinie 9:00, a niecałe 35 minut później poznamy cały układ stawki przed dwoma wyścigami. Pierwszy z nich rozpocznie się jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:55. Finał rywalizacji zaplanowano na niedzielę na godzinę 9:35.

Poza zawodnikami regularnie startującymi w pucharze Porsche, na torze będą rywalizować też kierowcy Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA CEZ w takich klasach jak popularna wśród fanów D4+3500, czy FIA CEZ Formula.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News