Poligon doświadczalny w Austrii

Poligon doświadczalny w Austrii

Podaj dalej

Już dzisiaj o godzinie 14:43 wystartuje Rallye Weiz 2017 – 5. runda Rajdowych Mistrzostw Austrii. Na trasie zobaczymy kilku bardzo ciekawych zawodników, w jeszcze ciekawszych konstrukcjach. Do imprezy zgłosiło się łącznie 69 załóg.

Bazą rajdu będzie austriacka miejscowość Weiz, niedaleko granic ze Słowenią i Węgrami. Na zawodników czeka łącznie 14 odcinków specjalnych o długości ponad 178 km. Zmagania wystartują już dzisiaj o godzinie 14:43 od próby OS1 Strallegg 1, zaś zakończy je test OS14 Rundkurs Naas, którego początek zaplanowany jest na sobotę, godzinę 18:19.

Na starcie nie mogło naturalnie zabraknąć zwycięzców dotychczasowych imprez – Hermanna Neubauera w Fordzie Fiesta RS WRC, Nikiego Mayr-Melnhofa w Fordzie Fiesta R5 oraz popularnego Raimunda Baumschlagera, który kolejny raz wystartuje w swoim Volkswagenie Polo R WRC. Plany pokrzyżować postarają się im zagraniczni potentaci, którzy wybrali się do Austrii w celu testów przed innymi zawodami.

Listę startową otwiera Nikolay Gryazin, rywal Kajetana Kajetanowicza z mistrzostw Europy, dla którego będzie to świetne przetarcie przed Rajdem Rzeszowskim i Rajdem Barum. Dalej znajdujemy m.in. zawodników z mistrzostw Czech – Vojtecha Stajfa i Antonina Tlustaka oraz walczącego o podium w mistrzostwach Niemiec Dominika Dinkela. W rywalizacji nie zabraknie również Polaków – z numerem 22 do oesów przystąpią Adrian Wronkowski i Bartosz Herban w Peugeocie 208 R2.

Tagi: Raimund Baumschlager Volkswagen Polo R WRC Mistrzostwa Austrii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News