Policjanci zablokowali autem drogę, by uratować... jeża

Policjanci zablokowali autem drogę, by uratować... jeża

Podaj dalej

O nagrania pokazujące empatię polskich policjantów natrafić można w internecie bardzo rzadko. Jak się jednak okazuje, mundurowych stać od czasu do czasu na gest, który budzi sympatię i wywołuje lawinę pozytywnych komentarzy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach (woj. małopolskie) na kilkanaście sekund zablokowali ulicę, by pomóc… jeżowi w bezpiecznej przeprawie na drugą stronę drogi.

Nagranie robi furorę w sieci.

Film został opublikowany w serwisie YouTube w niedzielę. Pod adresem stróży prawa popłynęły słowa uznania za ich zachowanie. – Aż łezka w oku się zakręciła… Piękna sprawa – napisał jeden z internautów pod nagraniem z kamerki samochodowej.

Aby nic nie stało się zwierzęciu, policjanci stanęli prostopadle do ruchu i czekali, aż kolczaste stworzonko bezpiecznie przejdzie przez jezdnię. Dzięki temu zminimalizowali ryzyko przejechania. I za takie zachowania należy się pochwała. Dziś policja kojarzy nam się głównie z karaniem, dlatego podobnych sytuacji powinno być więcej, by wizerunek mundurowych uległ lekkiemu ociepleniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News