Pole position dla Urbaniaka

Na torze Zolder zakończyły się kwalifikacje przed ostatnią rundą KIA Lotos Race. Pole position do pierwszego wyścigu wywalczył Karol Urbaniak. 

Pole position dla Urbaniaka
Podaj dalej
fot. KLR
fot. KLR

 

Druga część czasówki obfitowała w emocje, przede wszystkim zawodnikom jazdę utrudniała zmienna pogoda. Początkowo tor był suchy, jednak już w końcówce po ulewnym deszczu nawierzchnia stała się mokra. Od mocnego uderzenia kwalifikacje rozpoczął Karol Urbaniak, który już na drugim okrążeniu uzyskał czas 2:08,052, który chwile później okazał się również najlepszym w tej części zawodów. Po zaledwie sześciu minutach czasówkę trzeba było przerwać, ponieważ z toru wypadł Tomasz Magdziarz. Zawodnikowi nic się nie stało, jednak o dalszej jeździe nie było mowy.

Po restarcie na mokrym torze czternastu pozostałych kierowców nie zdołało pobić czasu Urbaniaka, dzięki czemu to właśnie zawodnik BM Racing Team rozpocznie pierwszy wyścig z pole position. Tuż obok niego w pierwszej linii ustawi się Filip Tokar, natomiast w drugiej Konrad Wróbel i Tomasz Magdziarz. Michał Śmigiel został ukarany i jutrzejszy wyścig rozpocznie z 15 pola.

Pierwszy jutrzejszy wyścig na belgijskim torze Zolder rozpocznie się o 13:15.

Przeczytaj również