Polacy znów wygrywają!

Polacy znów wygrywają!

Podaj dalej

Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski nie zwalniają tempa w Lamborghini Blancpain Super Trofeo Europe i okazali się najlepsi w klasie Am podczas drugiego wyścigu pucharu na brytyjskim Silverstone.

fot. Lamborghini

Polska załoga od samego początku znajdowała się na czele klasy Am. Lewandowski w generalce zamykał czołową dziesiątkę i bez problemów utrzymywał prowadzenie wraz z kolejnymi okrążeniami wyścigu. Kiedy samochód przejął Myszkowski powrócił na czele i dalej prezentował fantastyczne tempo. Ostatecznie Polacy reprezentujący barwy ekipy VSR ukończyli wyścig na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym w klasie!

Nieźle pojechali również inni Polscy zawodnicy – zwłaszcza Jan Kisiel, ktory zmieniając się za kierownicą Huracana z Sebem Morrisem dojechał do mety na szóstym miejscu w generalce. Mistrz Audi Sport TT Cup sprzed roku zaliczył świetny start, podczas którego zyskał trzy pozycje, co okazało się kluczowe dla losów jego wyścigu.

Artur Obuchowski i Mariusz Urbański po zaciętej walce minęli linię mety na 11. pozycji w klasie Am. Dwa oczka niżej sklasyfikowano ich kolegó zespołowych z GT3 Poland, Grzegorza Moczulskiego i Rafała Mikruta. Wyścig w generalce padł łupem załogi Vito Postiglione/Jonathan Cecotto zespołu Impriale.

Wyniki drugiego wyścigu: 
1. Vito Postiglione/Jonathan Cecotto
2. Raphael Abbate/Yuki Nemoto + 1,177
3. Siergiej Afanasjew/Gerhard Tweraser + 3,586
4. Rik Breukers/Axcil Jefferies + 5,073
5. Loris Spinelli/Mikaël Grenier + 7,691
6. Jan Kisiel/Seb Morris + 40,857 (7. Pro)
7. Kikko Galbiati/Gianluca Giraudi + 48,352
8. Andrzej Lewandowski/Teodor Myszkowski + 52,737 (1. Am)
9. Liang Jiatong/Christopher Dreyspring + 56,192
10. Fabio Onidi/Raffaele Giannoni + 1.08,260

23. Artur Obuchowski/Mariusz Urbański + 2.01,199 (11. Am)
25. Grzegorz Moczulski/Rafał Mikrut + 2.11,969 (13. Am)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News