Polacy znów w Lamborghini Middle East

Dokładnie tydzień wcześniej niż przed rokiem, rozpoczyna się rywalizacja w zimowej serii Lamborghini Super Trofeo Middle East. Na starcie liczącego trzy rundy cyklu zobaczymy dwa samochody rzeszowskiego zespołu GT3 Poland.

Polacy znów w Lamborghini Middle East
Podaj dalej

Za kierownicą pierwszego Lamborghini Huracana GT3 zobaczymy Andrzeja Lewandowskiego, który postanowił zimowy okres przygotowawczy pojechać w pojedynkę. Z kolei do drugiego auta obsługiwanego przez ekipę Bartka Opioły wskoczą Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut.

Zmagania pucharu Lamborghini na bliskim wschodzie są swoistą rozgrzewką przed zasadniczą częścią sezonu, która zostanie rozegrana w Europie. Rywalizacja rozpocznie się na torze Yas Marina w Abu Zabi, który słynie z goszczenia finału Formuły 1.

Kolejne dwie rundy zostaną rozegrane na torze w Dubaju – pierwsza z nich będzie miała miejsce w weekend 16-17 lutego, natomiast trzecia, finałowa (na nieco dłuższej wersji toru) odbędzie się w pierwszy weekend marca.

Podczas każdego weekendu odbędą się po dwa, liczące po 50 minut wyścigi, poprzedzone dwoma godzinnymi treningami i dwoma 20-minutowymi sesjami kwalifikacyjnymi.

W użyciu będą odświeżone samochody Lamborghini Huracan LP 620-2 Super Trofeo EVO o mocy 620 KM i dysponujące momentem obrotowym na poziomie 570 Nm.

Wyścigowa wersja maszyny jest bezkompromisową odmianą drogowego Huracana, który zalicza się do najszybszych samochodów świata. Włoscy inżynierowie jeszcze bardziej udoskonalili konstrukcje zapewniając jej niższą masę, większy docisk aerodynamiczny, przyczepność, a także silnik, który jest odrobinę mocniejszy i lepiej sprawdza się w torowych warunkach.

Tagi: GT3 Poland, Lamborghini Super Trofeo Middle East, Bartek Opioła, Andrzej Lewandowski, Rafał Mikrut, Grzegorz Moczulski

 

Przeczytaj również