Polacy walczą w kwalifkacjach

Polacy walczą w kwalifkacjach

Podaj dalej

Środa na torze Algarve stała pod znakiem biegów kwalifikacyjnych w zawodach Rotax MAX Challenge Grand Finals. W trakcie pierwszych z nich Polacy prezentowali dobre tempo i walczą jak równy z równym ze światową czołówką.

Dziś rozegrano pierwsze biegi kwalifikacyjne, zaś podczas czwartku i piątku odbędą się kolejne segmenty kwalifikacji, które wyłonią zawodników mających rywalizować ze sobą w piątkowych prefinałach. Jak do tej pory kierowcy i zespoły maja za sobą kilka sesji treningowych, które pozwoliły im odpowiednio poznać tor, a także ustawić swoje gokarty przed walką o ułamki sekund.

W klasie Micro Max najszybszym okazał się Adrian Malheiro z Portugalii, zaś Maćka Gładyszka sklasyfikowano na 12. pozycji ze stratą niespłena trzech dziesiątych. Maksymilian Obst był 21. W klasie Junior Max Kamil Dojnicz uplasował się na takiej samej lokacie co Obst, zaś kolejny z naszych reprezentantów, Piotr Wiśnicki, znalazł się na 32. miejscu.

Świetnym wynikiem popisał się Mateusz Kaprzyk, który zajął piate miejsce w biegu klasy Max. Za jego plecami, na 20. pozycji sklasyfikowano Kubę Gregułę. Najrówniej pojechali nasi reprezentanci w Max DD2, gdyż Kuba Jurmanowicz i Kacper Bielecki zajęli kolejno 14. oraz 15. miejsce w swoim segmencie kwalifikacji. Sławomir Murański i Tomasz Ferdin zajęli natomiast kolejno 11. oraz 28. pozycję w Max DD2 Masters.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News