Polacy w top 3 Historycznego Rajdu Monte Carlo!

Polacy w top 3 Historycznego Rajdu Monte Carlo!

Podaj dalej

Stanisław i Andrzej Postawkowie jadący w tegorocznym Historycznym Rajdzie Monte Carlo Zastavą 1100 osiągnęła wczoraj historyczny rezultat, awansując w klasyfikacji generalnej na sensacyjne 3. miejsce!

Polska załoga już od wczorajszego poranka spisywała się fantastycznie – po 5. miejscu na siódmej próbie i 12. miejscu na ósmej, Polacy po dziesięciu próbach regularności mogą pochwalić się trzecią lokatą w generalce.

Na ósmym odcinku fantastycznie spisywali się także znani z cyklu Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność – Piotr i Natalia Cisowscy, mijając linię mety na 11. miejscu.

W rajdzie nowymi liderami zostali Gianmaria Aghem i Diego Cumino jadący Lancią Fulvią Coupe. Na drugim miejscu, tuż przed Stansiławem i Andrzejem Postawkami, plasuje się niemiecka załoga Forda Falcona Sprint – Michael Bruns i Frank Westenburger.

Na 18. miejscu w generalce podróżują Jacek Miller i Maciej Orzechowski za kierownicą Fiata X1/9, z kolei kolejną polską załogą jest Mauritz Lange (Szwed z polskimi korzeniami) i Piotr Bany.

Zasiadający za kierownicą Forda Escorta Mk II zawodnicy zajmują obecnie 69. miejsce w Rallye Monte Carlo HIstorique.

Na 158. miejscu sklasyfikowani zostali Ewa Galińska Postawka i Anna Postawka (Polski Fiat 125p), z kolei ostatnią biało-czerwoną załogą w generalce jest Piotr Cisowski i Natalia Cisowska (Polski Fiat 125), zajmująca 168. miejsce.

Tagi: Monte Carlo Historique, rajdy historyczne, Monte-Carlo

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News