Rogalski i Paziewski w Audi R8 LMS Cup

Rogalski i Paziewski w Audi R8 LMS Cup

Rogalski i Paziewski w Audi R8 LMS Cup

Podaj dalej

W pierwszy weekend maja na niemieckim Hockenheimringu rozpocznie się nowy cykl wyścigowy Audi R8 LMS Cup, który będzie towarzyszył serii DTM. Na starcie pojawi się dwóch młodych polskich kierowców – Robin Rogalski oraz Bartosz Paziewski.

Seria wyścigowa będzie się składała z 6 rund. Po wizycie na Hockenheimringu zawita ona na Lausitzringu i Hungaroringu. Po wakacyjnej przerwie zawodnicy będą się ścigać na brytyjskim torze Brands Hatch, we włoskim Misano, zaś finał rozgrywek będzie miał miejsce na Nurburgringu.

Audi R8 LMS Cup organizowany przez renomowaną stajnię Seyffarth Motorsport w zamyśle ma trwać trzy sezony z możliwością przedłużenia pucharu o dwa kolejne lata. W sezonie 2018 będzie się on odbywał wyłącznie w towarzystwie prestiżowej serii DTM.

Audi R8 LMS GT4 to profesjonalny samochód wyścigowy wyposażony w benzynowy silnik V10 osiągający moc 495 KM, która jest przenoszona na tylne koła dzięki 7-stopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Ostateczny kształt listy startowej nie jest jeszcze znany, jednak już dziś wiemy, że na starcie zawodów pojawi się dwóch polskich kierowców. Pierwszym z nich będzie znany z występów w Renault Clio Cup Robin Rogalski.

Z dumą mogę ogłosić, że w sezonie 2018 zasiądę za kierownicą niesamowitego Audi R8 GT4! Jest to dla mnie wielki krok naprzód – pisał na swoim fanpage’u Robin Rogalski.

Pojadę w nowo powstałej serii wyścigowej Audi R8 Cup, która będzie towarzyszyła wyścigom DTM. Z uwgi na to, że w motorsporcie jestem dopiero od dwóch lat chciałbym podkreślić wagę sytuacji i jej znaczenie dla mojej dalszej kariery sportowej – ekscytował się młody zawodnik ze Szczecina. Zapowiadam, że nie cofnę się przed niczym i zrobię wszystko, aby wykonać swoją pracę na najwyższym profesjonalnym poziomie – dodał.

Drugim z Polaków, którzy zdecydowali się na start w Audi R8 LMS Cup jest zespołowy kolega Rogalskiego z Renault Clio Cup – Bartosz Paziewski. Polscy kibice mogą pamiętać go jeszcze ze startów w Mistrzostwach Polski Kia Picanto (2016), gdzie w swoim debiutanckim sezonie popisywał się fantastyczną jazdą i pięknymi manewrami wyprzedzania.

Paziewski po udanym sezonie w Kia Picanto przesiadł się do mocniejszego Renault Clio, gdzie sezon ukończył na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Gdyby nie pechowy incydent w trakcie finałowego weekendu, mógł on zostać mistrzem w klasyfikacji debiutantów.

Warto wspomnieć, iż trzeci rok z rzędu nad odpowiednim rozwojem Paziewskiego czuwać będzie Mateusz Lisowski, posiadający ogromne doświadczenie i liczne sukcesy właśnie za kierownicą wyścigowego Audi R8.

Tagi: Audi R8 Cup, Seyffarth Motorsport, Audi Sport, DTM, Robin Rogalski, Bartosz Paziewski

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News