Polacy w Argentynie

Polacy w Argentynie

Polacy w Argentynie

Podaj dalej

Po nieplanowanym dniu odpoczynku i odwołanym poniedziałkowym etapie, kierowcy wracają do walki na trasie 40. edycji Rajdu Dakar. Na starcie w argentyńskim Salta stanie 9 reprezentantów Polski.

Zawodnicy przenoszą się już na dobre do gorącej Argentyny, gdzie w sobotę zameldują się na mecie imprezy, której partnerem strategicznym w tym roku została firma Motul. Najpierw będą musieli się jednak zmierzyć z 5. odcinkami specjalnymi. Dzisiejszy etap będzie prowadził z miejscowości Salta do Belen, a uczestnicy pokonają próbę o długości 373 km.

Na starcie zobaczymy m.in. Kubę Przygońskiego, który wspólnie z Tomem Colsoulem będzie bronił doskonałej 6. lokaty w klasyfikacji generalnej. Polak nie ukrywa, że tegoroczna impreza jest jedną z najtrudniejszych w jego dotychczasowej karierze – Wystarczy zwrócić uwagę na ilość załóg, która pożegnała się już z rywalizacją. Jest bardzo ciężko, a przekonali się o tym nawet faworyci tegorocznej rywalizacji. Jednak na tym to wszystko polega, bowiem Dakar nie bez powodu uchodzi za najcięższy rajd świata. Oczywiście będziemy się starali gonić czołówkę, ale wyprzedzają nas już sami doskonali zawodnicy, a odcinki w Argentynie należą do ekstremalnie ciężkich prób – komentuje Kuba Przygoński. Maciej Marton, który jest pilotem Petera van Merksteijna zajmuje 9. miejsce, natomiast podróżujący na prawym fotelu Benediktasa Vanagasa Sebastian Rozwadowski jest 38.

Dakar 2018. Dzień 11. Pobudka o 6:00 , wyjazd z biwaku o 6:58, 320 km dojazdowki – mamy na to 5h10 min i start do 375 km odcinka o godzinie 12:08 (16:08 czasu polskiego).

Publié par Sebastian Rozwadowski sur lundi 15 Janvier 2018

Najwyżej sklasyfikowanym ze wszystkich Biało-Czerwonych jest Szymon Gospodarczyk. Zawodnik z Jordanowa, który w tegorocznej edycji pełni rolę pilota Claude Fourniera zajmuje obecnie piąte miejsce w stawce samochodów UTV. Polak, który w Ameryce Południowej znalazł się właściwie w ostatniej chwili, chętnie dzieli się z kibicami pięknymi zdjęciami z trasy.

Druga część maratonu- wczorajszy etap Uyuni / Tupiza (498 km) za nami. To był najdłuższy odcinek specjalny na…

Publié par Szymon Gospodarczyk sur lundi 15 Janvier 2018

Po nieszczęśliwym upadku Rafała Sonika jedynym Biało-Czerwonym rywalizującym na quadzie pozostaje Kamil Wiśniewski. Polak zajmuje 17. pozycję tracąc do liderującego Ignacio Casale niespełna 9 godzin. Wśród motocyklistów Maciej Giemza jest 31., a Paweł Stasiaczek 62. Oczko niżej plasuje się natomiast Maciej Berdysz. Załoga Michała Wrzosa, który pełni rolę mechanika na pokładzie ciężarówki prowadzonej przez Dave Ingelsa, zajmuje obecnie 20. miejsce.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News