Polacy w Abu Dhabi Desert Challenge

Polacy w Abu Dhabi Desert Challenge

Polacy w Abu Dhabi Desert Challenge

Podaj dalej

Już w sobotę rozpoczyna się trzecia runda Pucharu Świata Cross Country – Abu Dhabi Desert Challenge. Podobnie jak podczas dwóch pierwszych rund, również i tym razem na starcie zawodów nie zabraknie zawodnika ORLEN Team – Kuby Przygońskiego.

Kierowca wspierany przez markę Platinum po rywalizacji w Rosji i Dubaju znajduje się na samym szczycie klasyfikacji generalnej, wyprzedzając m. in. bardziej doświadczonego Nassera Al-Attiyaha, który podobnie jak przed dwoma tygodniami nie pojawi się na starcie rywalizacji.

Na prawym fotelu Przygońskiego tradycyjnie już zasiądzie Tom Colsoul, z którym Polak z każdym dniem nawiązuje co raz to lepszą współpracę, a efekty tego widoczne są w czasach i osiąganych przez nich rezultatach. Duet naturalnie zasiądzie za sterami Mini John Cooper Works Rally z numerem 302.

To jednak nie koniec jeśli chodzi o reprezentantów biało-czerwonych barw w zbliżającej się rywalizacji. Na prawym fotelu Claude’a Fourniera w Polarisie nawigować będzie Szymon Gospodarczyk – francusko-polski duet podobnie do Przygońskiego znajduje się na pierwszym miejscu w punktacji, tyle że klasy T3.

Na starcie nie zabraknie również zespołowych kolegów Kuby Przygońskiego z ORLEN Teamu: na KTM 450 rywalizować będzie ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata juniorów, Maciej Giemza.

Tagi: Kuba Przygoński, ORLEN Team, Platinum, Mini, Cross Country

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News