Polacy na piątym miejscu w klasie

Polacy na piątym miejscu w klasie

Podaj dalej

Ekipa Förch Racing powered by Olimp zakończyła morderczy, bo trwający równą dobę wyścig w portugalskim Portimao na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej. Tym samym polskie Porsche 991 GT3 R zajęło 5. lokatę w klasie A6-Am.

Do szóstej tegorocznej rundy cyklu 24H Series organizowanego przez holenderską firmę Creventic zespół Förch Racing powered by Olimp przystąpił w nieco zmienionym składzie głównie za sprawą kolizji terminów z wyścigami Porsche Supercup na belgijskim torze Spa-Francorchamps. W związku z tym za sterami Porsche 991 GT3 R zasiedli Patrick Eisemann, Zeljko Drmic Wolf Henzler i Edward Lewis Brauner. W Portugalii zabrakło najszybszego kierowcy w zespole, Roberta Lukasa.

Wyścig zakończył się drugim w sezonie zwycięstwem czeskiego zespołu Scuderia Praha wystawiającego Ferrari 488 GT3, który liderował przez 253 okrążenia. W klasie A6-Am wygrana przypadła w udziale kwartetowi: Michael Kroll/Chantal Kroll/Roland Eggimann/Kenneth Heyer/Christiaan Frankenhout w Mercedesie AMG GT3.

Do zakończenia sezonu 24Servies by Creventic pozostały dwie rundy – wyścig na Spa-Francorchamps oraz finałowa eliminacja na Circuit of the Americas rozgrywana w amerykańskim Austin.

Tagi: Förch Racing powered by Olimp, Orlen

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News