Polacy na czele w Rosji

Polacy na czele w Rosji

Polacy na czele w Rosji

Podaj dalej

W Rosji rozpoczęła się inauguracyjna runda Pucharu Świata Cross Country 2018. Za zawodnikami zgłoszonymi do Baja Russia-Northern Forest 19-kilometrowy prolog, na którym bardzo dobrze poradzili sobie reprezentanci Polski.

Do jedynej zimowej imprezy w całym kalendarzu zgłosiły się cztery załogi z Biało-Czerwonymi na pokładzie. Ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk tym razem nie wystartowali wspólnie. Pierwszemu towarzyszy Maciej Marton, natomiast pilot z Jordanowa wspiera podobnie jak podczas Rajdu Dakar, Claude Fourniera. Oprócz nich w Rosji pojawił się duety Tomasz Baranowski/Grzegorz Konczak oraz Kuba Przygoński/Tom Colsoul. Ci ostatni po bardzo udanym Dakarze muszą teraz przestawić się na kompletnie inne warunki i jazdę na kolcu.

Kuba Przygoński zamienia dakarowe klimaty na rosyjską ostrą zimę ❄️Kierowca wspierany przez markę Platinum, już w…

Publié par Platinum Expert sur mercredi 14 février 2018

Kierowca wspierany przez markę Platinum nie ukrywał, że start w Rosji będzie dla niego dużym przeżyciem – Jeszcze nigdy nie ścigałem się w takich warunkach i odczuwam delikatny stres. Podobno ten rajd jest bardzo specyficzny i trzeba jechać właściwie jedną ścieżką. Po obu stronach drogi znajdują się zaspy i wyprzedzanie jest praktycznie niemożliwe. Trzeba być bardzo czujnym i uważnym. Nasze pojazdy są przystosowane do wydm, piachu i upału. A tutaj mamy mróz i ścigać będziemy się po śniegu i lodzie. Wprowadziliśmy wiele zmian w samochodzie, żeby przystosować go do tutejszych warunków – komentował przed startem Przygoński.

Z piątkową próbą najlepiej poradzili sobie Aron Domżała i Maciej Marton, którzy wyprzedzili o 4 sekundy Nassera al-Attiyaha. Na 19-kilometrowym prologu trzecie miejsce wywalczyła Fińska załoga Tapio Lauronen/Toni Lauronen. Stracili oni do Polaków 49 sekund. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula zameldował się na mecie niespełna półtorej minuty po liderach, co zapewniło mu siódme miejsce w stawce. Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak przyjechali w swojej Toyocie Land Cruiser na 15. lokacie (+4.47) natomiast Claude Fournier i Szymon Gospodarczyk trzy pozycje niżej (+5.43).

Baja Russia-Northern Forest czyli pierwsza runda rozpoczynająca sezon Pucharu Świata FIA w Cross Country startuje już dzisiaj!! Pozdrawiamy z bardzo mroźnej Karelii, trzymajcie kciuki za nas i Polarisa 😉👊❄❄

Publié par Szymon Gospodarczyk sur vendredi 16 février 2018

Około godziny 18:00 czołowa dziesiątka dzisiejszego prologu spotka się, aby wybrać pozycje startowe przed jutrzejszą rywalizacją. Godzinę później załogi przystąpią do honorowego startu w Ruskeala skąd skierują się do parku maszyn w Wiartsili. Jutro zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 290 kilometrów.

Tagi: Kuba Przygoński, Szymon Gospodarczyk, Aron Domżała, Platinum

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News