Podwójny sukces "GO+ Cars" na Węgrzech

Ferencz Vincze jadący Skodą Fabią R5 wygrał 19. edycję Szilveszter Rallye, tym samym wyrównując rekord do tej pory leżący w rękach Frigyesa Turana. Podium w klasie H3 popisali się Grzegorz Olchawski i Marcin Lisicki w Audi Quattro A2.

Podwójny sukces „GO+ Cars” na Węgrzech

Kierowca czerwono-czarnej Skody Fabii R5 pokonał o niemal 15 sekund drugiego z Węgrów, Laszlo Kissa juniora. Rzutem na taśmę na najniższy stopień podium w klasyfikacji generalnej wskoczył Vliastimil Majcercak.

Wysoką pozycją popisali się także reprezentanci zespołu GO+Cars Atlas Ward. Jadący historycznym Audi Quattro A2 Grzegorz Olchawski i Marcin Lisicki stanęli na najniższym stopniu podium w klasie H3. Z kolei ich zespołowi koledzy w Citroenie DS3 R3T – Jurij Protasow i Pawło Czerepin – finiszowali na 1. miejscu w swojej klasie.

Najwyżej w generalce wśród Polaków uplasowali się Arkadiusz Boruta i Mariusz Żelazko (Renault Megane), mijając linię mety tuż za pierwszą dziesiątką w H8.

Przemysław i Barbara Gosztyłowie finiszowali na 13. miejscu w H8, z kolei Sebastian Puzoń i Aleksandra Przybyłek umocnili się przed metą na 2. miejscu w H2.