Podwójne podium w nowym aucie

Podwójne podium w nowym aucie

Podaj dalej

Michał Ratajczyk i zespół Daftracing przed rozpoczęciem 7. i 8. rundy Mistrzostw Polski GSMP, które wraz z połową sezonu przeniosły się do Słowacji, podjęli decyzję o zmianie samochodu. Taki, a nie inny ruch, okazał się być bardzo szczęśliwy, a Michał zaliczył pierwszy weekend w sezonie 2017, podczas którego nie był trapiony przez problemy techniczne z samochodem.

Na trasie z Uhrovec do Jankov Vrsok, liczącej 3,7 kilometra, pojawiło się łącznie 105 zawodników, a Michał Ratajczyk po raz pierwszy w tym roku rywalizował w grupie A. Broniący barw zespołu Daftracing zawodnik już przed rozpoczęciem weekendu spodziewał się bardzo zaciętej walki o zwycięstwo w swojej klasie.

Michał Ratajczyk: – W sobotę wszystko ułożyło się po naszej myśli w 100%. Udało się wygrać grupę A za kierownicą Mitsubishi Lancera nie tylko w klasyfikacji mistrzostw Polski, ale i Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, gdzie zgłoszeni byli także kierowcy w samochodach WRC. Taki wynik bardzo nas cieszy. Przez cały weekend panowały świetne warunki, pogoda dopisywała, a rywalizacja o zwycięstwo odbywała się na setne części sekundy. W sobotę po dwóch podjazdach wyścigowych mieliśmy przewagę zaledwie 0,150 sekundy, z kolei w niedzielę stratę 0,081 sekundy. Dziękuję całemu zespołowi za wspaniałą pracę.

W sobotę do mety dotarło aż 91 ze 105 zgłoszonych kierowców. Nie zawiedli także kibice, którze licznie odwiedzieli trasę w Banovcach. Cała impreza odbywała się w iście wakacyjnej aurze. To sprzyjało pięknej i zaciętej walce o zwycięstwo w grupie A. Michał prezentował w sobotę świetne tempo już podczas pierwszych przejazdów treningowych, jednak nie inaczej było w przypadku jego największych rywali – Grzegorza Kozioła i Piotra Ostrowskiego. Cała trójka ścigała się Mitsubishi Lancerami, a ostatecznie zwycięstwo powędrowało do kierowcy Daftracing.

Niedziela walka o trofeum była jeszcze bardziej zacięta. Pod koniec dnia zwycięsko wyszedł z niej pochodzący z Krakowa Grzegorz Kozioł, choć do odebrania mu tego sukcesu Michałowi Ratajczykowi zabrakło zaledwie 0,081 sekundy. Kozioł tym samym sięgnął po swoje czwarte zwycięstwo w tym roku, a podium ponownie uzupełnił Piotr Ostrowski.

Tagi: Daftracing GSMP Ratajczyk

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News