Podkalicka na podium!

Podkalicka na podium!

Podkalicka na podium!

Podaj dalej

Rajd Baja Inter Cars przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w terenowych mistrzostwach Polski oraz mistrzostwach Europy Centralnej. W obu cyklach dobrze spisała się Klaudia Podkalicka.

fot. Sandra Biegunfot. Sandra Biegun

W trudnym i wymagającym rajdzie zawodniczka ze Szczecina wywalczyła świetne drugie miejsce w klasie T2! Ekipa Team Total ustąpiła tylko załodze  Robert Kufel/Daniel Dymurski w Nissanie Navarra. To jednak wystarczyło, aby Klaudia i Błażej zapewnili sobie tytuł II – Vice Mistrza Polski oraz II – Vice Mistrza Europy Centralnej!

Ostatnia runda Baja Inter Cars Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Mistrzostw Europy Centralnej już za nami. Emocje nie opuszczały nas do ostatnich metrów rajdu, do końca nie było wiadomo kto stanie na pudle, dlatego też ostatni oes pojechaliśmy bardzo szybko, ale też trochę ryzykownie, za wszelką cenę chciałam utrzymać drugie miejsce. Na trasie mieliśmy małe przygody z drzewami, które niestety poprzestawiały nam trochę zbieżności, zdemolowały lusterka oraz powgniatały prawą stronę samochodu, ale mimo wszystko nie odpuszczaliśmy do samego końca, wygrywając ostatni odcinek a finalnie zajmując 2 miejsce w klasie T2. Moi konkurenci również dawali z siebie wszystko aby utrzymać jak najlepsze pozycje, a to powodowało, że ta walka była coraz bardziej emocjonująca i wyrównana a adrenalina coraz bardziej podniesiona. Wynik tego rajdu zadecydował o klasyfikacji końcowej sezonu. Zdobyliśmy tytuł II Vice – Mistrza Polski w klasie T2 oraz tytuł II Vice – Mistrza Europy Centralnej z czego jesteśmy bardzo dumni. Niestety był to dla mnie ostatni rajd w tym roku, kolejne dopiero w kwietniu ale cieszę się bardzo, że cały sezon który przejechaliśmy w tym roku, pozwolił wywalczyć nam dwa tytuły ale również pozwolił zebrać niesamowite doświadczenie, które będę mogła wykorzystać już 1 listopada w Katarze, gdzie pod okiem Jutty Kleinschmidt zmierzę się z ośmioma najlepszymi zawodniczkami rajdowymi świata. Chciałam szczególne podziękować firmie Total, BRM Chronographes, LightBox, Carmont oraz mojemu Tacie, mężowi oraz całemu zespołowi – bez Was wszystkich ten sezon byłby niemożliwy. Dziękuje za wsparcie!!! – stwierdziła Klaudia Podkalicka. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News