Początek sezonu TER w Rumunii

Początek sezonu TER w Rumunii

Podaj dalej

Przed nami pierwsza runda Tour European Rally 2017 – Rally Transilvania. Seria ta już w ubiegłym roku zaczęła być wielką konkurencją dla Rajdowych Mistrzostw Europy. Teraz w dalszym ciągu swoją atrakcyjnością i niskimi kosztami przyciąga kolejnych zawodników.

Pierwszą rundą zmagań w tym sezonie będzie Rajd Transylwanii rozgrywany w Rumunii. Na zawodników czeka łącznie 159 km ścigania. Bazą rajdu będzie Cluj. Na liście zgłoszeń widnieje 66 załóg. Wśród nich takie nazwiska, jak Simone Tempestini (Citroen DS3 R5), Giandomenico Basso (Hyundai i20 R5), Luca Rosetti (Toyota GT86 CS-R3), czy przedstawiciel fabrycznego teamu Hyundaia Lim Chewon. Jedynymi reprezentantami Polski będzie para Krzysztof Schenk / Przemysław Lipiński. Wystartują oni Hondą Civic Type-R.

Zmagania rozpoczną się już w piątek, 5 maja o godzinie 16:50 od próby OS1 Tarnita. Tuż po niej na zawodników czekają jeszcze odcinki Belis 1 i Rasca. Po 45-minutowej wizycie w serwisie dzień zwieńczy test OS4 Floresti 1. Po niemal 68 km etap dobiegnie końca i zawodnicy udają się na zasłużony odpoczynek.

Zmagania wznowione zostaną w sobotę, 6 maja. W pierwszej, porannej pętli na zawodników czeka 5 odcinków specjalnych – OS5 Valea Fericirii 1, OS6 Belis 2, OS7 Manastireni 1, OS8 Dangau 1 oraz OS9 Floresti 2. Następnie załogi udają się do serwisu, a po nim dokończą rajd na drugiej pętli dnia. Impreza zakończy się o godzinie 18:22, kiedy to kierowcy wystartują do ostatniej próby – SSS Cluj – Napoca.

Kto okaże się najlepszy podczas pierwszej rundy Tour European Rally? Przekonamy się już wkrótce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News