Po zimowej przerwie startuje drugi sezon Dacia Duster Elf Cup

Po zimowej przerwie startuje drugi sezon Dacia Duster Elf Cup

Po zimowej przerwie startuje drugi sezon Dacia Duster Elf Cup

Podaj dalej

Podobnie jak w roku ubiegłym, za organizację pucharu odpowiadają: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit oraz Hołowczyc Racing. Nowością w tym sezonie będzie pojawienie się na rajdowych trasach nowej Dacii Duster 2018, która zostanie zaprezentowana podczas najbliższego rajdu.Rok 2018 będzie dla zawodników ciekawą próbą. Pierwszy sezon Dacia Duster Elf Cup był dla nich szkołą rajdowego rzemiosła i pozwolił zapoznać się ze specyfiką samochodu oraz tras. W tym roku zapowiada się ostrzejsza rywalizacja i walka o lepsze lokaty także w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Zawodnicy nabrali już pewnego doświadczenia i myślę, że poważnie zaczną zagrażać mocniejszym autom w stawce – mówi Krzysztof Hołowczyc. – Przed nami też kolejne wyzwanie, jakim jest wprowadzenie nowego modelu Dacii Duster w wersji rajdowej. Do Drawska przywieziemy pierwszy, prototypowy egzemplarz tego auta. Kolejne są w trakcie przygotowań i testów, więc czekamy z niecierpliwością, jak będą się spisywać.


Inauguracja sezonu będzie miała miejsce podczas najbliższego Columna Medica Baja Drawsko. Impreza odbędzie się na wymagających terenach największego poligonu wojskowego w Polsce. Rajd rozpoczyna się w piątek 20-kilometrowym prologiem. Następnego dnia rozegrane zostaną dwa odcinki specjalne po 140 kilometrów każdy. Na liście zgłoszeń pojawiło się 91 pojazdów: 36 – RMPST, 29 – RPPST, 24 – PPRB, 2 – TiS. W Dacia Duster Elf Cup 2018 zgłosiło się dziewięć załóg.

Rok temu, kiedy zaczynaliśmy w Drawsku Pomorskim, nikt nie był pewny przebiegu rywalizacji – mówi Krzysztof Wicentowicz, zwycięzca Dacia Duster Elf Cup 2017. – Okazało się, że samochód jest rewelacyjny i nawiązaliśmy walkę także w Pucharze Polski. Trasy na tutejszym poligonie są zróżnicowane pod względem terenu i długie. Trzeba być przez cały czas skoncentrowanym, bo mały błąd może się okazać zgubny. Konkurencja jest coraz lepsza, dysponuje mocnymi autami, więc i wymagania wobec nas także rosną.

Podobnie jak w roku ubiegłym, nagrodą główną za wygranie Dacia Duster Elf Cup 2018 będzie Dacia Duster 4×4, a na zwycięzców poszczególnych rund czekać będą nagrody finansowe: za I miejsce 3000 PLN, za II miejsce 2000 PLN i za III miejsce 1000 PLN.

Cena nowej Dacii Duster w specyfikacji DDEC 2018 to 129 000 PLN netto.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2018/ Columna Medica Baja Drawsko:
218. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba
219. Jan Kozioł/ Piotr Greguła
220. Wojciech Furman/ Michał Augustyniak
221. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek
222. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel
223. Dawid Urban/ Daniel Siatkowski
224. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow
225. Mariusz Pietrzycki/ Kamil Nowak
226. Patrycja Brochocka/ Roman Kiciński

Dacia Duster Elf Cup 2018 rozgrywany jest w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zbudowane zostały na bazie aut seryjnych z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której dopuszczone są ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Dacia Duster Elf Cup są: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

Tagi: Dacia Duster Cup

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News