Po BMW czas na Stingery! Drogówka dostanie nowe zabawki

Nie od dziś wiadomo, że polska policja polega na koreańskich autach marki Kia. Od kilku lat szeregi policyjnej floty zasila Kia Ceed. Teraz jednak funkcjonariusze przesiądą się do naprawdę mocnych aut, również z koreańskiego podwórka.

Po BMW czas na Stingery! Drogówka dostanie nowe zabawki
Podaj dalej

Kia Stinger trafi do służby w polskiej policji – kilka sztuk tego modelu będzie pełnić rolę nieoznakowanych radiowozów drogówki. Mundurowi wybrali też najmocniejszą odmianę GT m.in. na potrzeby zadań reprezentacyjnych.

Kia Stinger w policyjnym oznakowaniu w najmocniejszej wersji GT z silnikiem 3.3 V6 T-GDI/370 KM i seryjnym napędem 4×4 to największa sensacja X edycji Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych – Fleet Market 2018 zorganizowanych w Warszawie w halach byłej Fabryki Samochodów Osobowych.

Auto prezentowane na imprezie to egzemplarz, który trafi do Komendy Stołecznej Policji gdzie będzie pełnić funkcję flagowego samochodu reprezentacyjnego. Co to oznacza? Oznakowany Stinger będzie pojawiać się na początku kolumny zabezpieczającej ważne osobistości m.in. podczas przejazdów prezydenta Andrzeja Dudy, czy w trakcie wizyt ważnych polityków z zagranicy. Auto będzie też można zobaczyć podczas uroczystości państwowych.

Osiem sztuk modelu Kia Stinger będzie pełnić rolę nowych nieoznakowanych radiowozów drogówki. Auta do garaży policji trafią do końca listopada, a potem ruszą patrolować polskie drogi wspólnie z nieoznakowanymi BMW.

 

 

fot. dziennik.pl

Przeczytaj również