Płynęli pod prąd

Płynęli pod prąd

Toto Wolff

Podaj dalej

Toto Wolff jest pod wrażeniem ogromnego sukcesu Formuły E. Dyrektor wykonawczy Mercedesa uważa, że elektryczny odpowiednik najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata znajduje się w świetnej kondycji, pomimo wielu przeszkód.

Toto Wolff chwali mistrzostwa Formuły E za ich niebywały wzrost marketingowy, notowany w ostatnim czasie. Jego zdaniem fani i producenci gromadzą się wokół całkowicie elektrycznych samochodów typu single seater pomimo, że początkowo nikt nie wróżył sukcesów tej serii. Obecnie trwający sezon, jest już czwartą odsłoną elektrycznego cyklu. Więcej o zasadach i realiach panujących w stawce opowiadał w swoim materiale Rajdowy Świeżak.

Od inauguracyjnego wyścigu zorganizowanego w 2014 roku nastąpił duży i odczuwalny progres, a do walki zostali skuszeni giganci motoryzacyjni tacy jak Renault, Citroen, Audi, BMW oraz Nissan. Aktualnie w stawce rywalizuje dziesięć zespołów oraz dwukrotnie większa liczba kierowców. Co więcej, w 2019 roku mistrzostwa planują jeszcze się rozszerzyć. Prawdopodobnie to właśnie wówczas do Formuły E dołączą zarówno Mercedes jak i Porsche. To jeszcze bardziej nada prestiżu cyklowi przeznaczonemu wyłącznie dla bolidów elektrycznych.

Mercedes jest producentem, który chce aby seria nadal prężnie się rozwijała – Formuła E to ekscytująca platforma i pomimo wstępnego niedowierzania, Alejandro i jego zespół zdołali zbudować serię, która jest interesująca dla wielu osób. Jest to doskonale odczuwalne gdy korporacyjne sale konferencyjne debatują i rozważają czy nie wziąć udziału w jego wydarzeniach. Jestem pod dużym wrażeniem, bo musieli oni pokonać wiele przeszkód aby znaleźć się w tym miejscu, w którym są obecnie. Płynęli pod prąd i dali radę – komentował Toto Wolff.

Dyrektor wykonawczy Mercedesa nie ukrywa, że jest zadowolony z planów na przyszłość – Widzieliśmy koncepcyjne plany nowego samochodu, który w najbliższym czasie ma pojawić się w cyklu Formuły E. Przyznaję, że wygląda on niesamowicie i jest całkowicie nowatorski. Lubię otwierać się na nowe pomysły i doznania. Jestem bardzo podekscytowany faktem rychłego dołączenia do elektrycznego cyklu – zakończył.

Tagi: Elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News