Wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV. Awangardowa aranżacja wnętrza zachwyca wyglądem

Wielozadaniowy wariant limuzyny klasy wyższej EQE oferujący kluczowe innowacje modelu EQS, lecz z bardziej dynamicznym charakterem niż EQS SUV? To właśnie jest EQE SUV, który stanie się jednym z najbardziej przestronnych przedstawicieli swojego segmentu. Światowa premiera tej pięcioosobowej limuzyny odbędzie się 16 października 2022 roku.

Wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV. Awangardowa aranżacja wnętrza zachwyca wyglądem
Podaj dalej

Cyfrowy kokpit EQE SUV-a

EQE SUV-a oparto na dużej platformie dla elektrycznych pojazdów Mercedes-EQ. Charakteryzuje go konsekwentnie scyfryzowane wnętrze, które zestawione jest z opcjonalnym ekranem MBUX Hyperscreen. Wraz z nim prawie cała deska rozdzielcza stanowi jeden panoramiczny ekran. Oznacza to, że wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości doskonale łączą się pod wspólną szklaną osłoną.

Przypominające turbinę wzornictwo bocznych wentylatorów celowo nawiązuje do hiperanalogowego motywu. Ponadto pas z otworami wentylacyjnymi w kokpicie ma swoją kontynuację na przednich drzwiach. Funkcjonalną interpretację elementów, wcześniej czysto dekoracyjnych, stanowi panel sterowania z mechanizmem otwierania drzwi oraz panelami do sterowania foteli. 

Awangardowe wnętrza zapewniają pełną przestronność dla pasażerów i kierowców 

Połączenie tradycyjnych materiałów wraz z awangardą nadaje całemu wnętrzu, niespotykany dotąd klimat. Poczucie przestronności można już zyskać w pierwszych sekundach – wszystko za sprawą skoordynowanych kombinacji kolorystycznych. Ciepłe kolory spotykają się tu z chłodniejszymi, tworząc niezapomniane doznania wizualne. 

 

 

Przeczytaj również