Unikatowy system personalizacji od Mazdy

Unikatowy system personalizacji od Mazdy

Unikatowy system personalizacji od Mazdy

Podaj dalej

Zupełnie unikatowy system personalizacji Mazdy zaskakuje każdego. Pozwala on cieszyć się idealną pozycją za kierownicą. Co więcej, wykorzystuje technologię rozpoznawania rysów twarzy oraz inne zaawansowane inżynieryjne rozwiązania.

Kluczowy element rozwijany przez Mazdę. O czym mowa? 

Mazda nie ukrywa, że już od dawna stara się rozwijać optymalną pozycję za kierownicą, aby zwiększyć komfort kierowcy. Ważną informacją jest to, że ostatnie badania przeprowadzone przez markę wykazały, że mniej niż połowa kierowców ustawia swoją kierownicę prawidłowo. Jakie w takim razie jest na to rozwiązanie? Otóż nowa Mazda CX-60. 

Najważniejszym w tym wszystkim był krok, który zapewniłby prawidłową pozycję prowadzącego za kierownicą pojazdu. 

„Podczas prac rozwojowych nad Mazdą CX-60 stwierdziliśmy, że ludzie nie wiedzieli, jak dostosować pozycję fotela kierowcy, aby osiągnąć optymalny poziom komfortu. W rzeczywistości mamy dane z badań, które potwierdzają, że tylko 40 procent kierowców zajmuje  prawidłową pozycję za kierownicą” – mówi.

Mazda, aby rozwiązać ten problem, opracowała system, który rozpoznaje parametry budowy sylwetki kierowcy oraz automatycznie konfiguruje pozycję fotela, ustawienia kierownicy i lusterek. Dodatkowo reguluje także wysokość wyświetlacza head-up dla optymalnego dla nas komfortu i bezpieczeństwa prowadzenia. 

„Opracowaliśmy tę funkcję, korzystając z ogromnej ilości danych” – wyjaśnia Tabata. „Po rozpoznaniu twarzy kierowcy system na podstawie szacunków budowy ciała może zasugerować jak należy dostosować pozycję za kierownicą. To rodzaj nauki dla kierowcy przygotowany w oparciu o doświadczenia producenta samochodu”.

Co ciekawe, ustawienie perfekcyjnej pozycji za kierownicą to wierzchołek góry lodowej. „Opracowaliśmy łącznie ponad 100 elementów podlegających personalizacji przygotowanych dla tego samochodu z wykorzystaniem systemu rozpoznawania twarzy” – kontynuuje Tabata. „Inne przykłady to indywidualne regulacje ustawień systemu audio, głośności alarmów bezpieczeństwa i oświetlenia nastrojowego, które można dostroić i przypisać do indywidualnych potrzeb kierowców”.

Mazda dąży do zmniejszenia napięcia kierowcy przed rozpoczęciem jazdy

Mazda_CX-60_diesel

Innowacyjna technologia rozpoznawania twarzy, pozwala Mazdzie na zmniejszenie napięcia kierowcy, zanim ten jeszcze rozpocznie swoją podróż. To właśnie dzięki temu jazda Mazdą CX-60 jest nie tylko bezpieczniejsza, ale także i bardziej relaksująca. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News