Toyota z ogromną inwestycją. Marka skupi się na produkcji baterii do aut elektrycznych

Toyota Motor Corporation przeznaczyła aż 5,6 miliarda dolarów, aby rozbudować zakłady produkujące baterie do pojazdów elektrycznych. Nowe linie produkcyjne pojawią się w Japonii oraz w Stanach zjednoczonych w latach 2024-2026.

Toyota z ogromną inwestycją. Marka skupi się na produkcji baterii do aut elektrycznych
Podaj dalej

Inwestycja warta miliardy. Na czym skupi się Toyota w najbliższych latach? 

Pod koniec zeszłego roku Toyota ogłosiła, że zainwestuje 70 miliardów dolarów w prace badawczo-rozwojowe, a także w zwiększenie produkcji zelektryfikowanych samochodów. Aż jedna czwarta tej kwoty zostanie przeznaczona na rozwój oraz produkcję baterii. W ramach tej akcji, Toyota ogłasza rozpoczęcie inwestycji w Japonii i USA, której wartość sięga 5,6 miliarda dolarów. Warto wspomnieć o tym, że nowe linie produkcyjne zadebiutują w latach 2024-2026. 

Toyota w dynamicznym tempie rozwija swoją gamę zelektryfikowanych pojazdów, chcąc osiągnąć neutralność węglową w 2050 roku. To właśnie dzięki takim działaniom firma jest w stanie elastycznie dostosowywać modelową gamę do poszczególnych rynków. Marka nie zapomina także o zapotrzebowaniu klientów oraz stanu samej infrastruktury. 

Elektryki przyszłością marki 

Toyota Glanza

W zbliżających się latach samochody elektryczne na baterie będą odgrywały znaczącą rolę w ofercie Toyoty. Już do 2030 roku gama BEV Toyoty oraz Lexusa będzie liczyła 30 modeli, a ich roczna sprzedaż osiągnie poziom 3,5 miliona pojazdów. 

 

 

Przeczytaj również