Te modele Jeepa biją popularność w Polsce. Dlaczego kierowcy wybierają akurat te egzemplarze?

Po udanym październiku, Jeep odnotował w Polsce znaczący wzrost sprzedaży w listopadzie. Liczba sprzedanych pojazdów przekroczyła trzykrotnie wynik z tego samego okresu zeszłego roku. Trzy konkretne modele osiągnęły ogromny sukces – Avenger, Compass, Renegade podbiły serca Polaków. W dzisiejszym artykule opowiemy wam o tych egzemplarzach. Dodatkowo dowiecie się, czym się charakteryzują i dlaczego udało im się zdobyć tak wysokie miejsce sprzedaży. Zainteresowani?

Jeep Avenger 2022
Podaj dalej

Te modele Jeepa biją popularność w Polsce

Po udanym październiku, listopad przyniósł Jeepowi wzrost sprzedaży w Polsce, przekraczając trzykrotnie wynik zeszłorocznego okresu. Od stycznia do listopada marka amerykańska zarejestrowała 2 054 nowe pojazdy. Oznacza to wzrost sprzedaży o 13 proc. w segmencie samochodów osobowych i dostawczych. Potwierdza to rosnącą popularność legendarnych aut z charakterystycznym siedmioszczelinowym grillem. 

W dzisiejszym artykule skupimy się na trzech najpopularniejszych modelach, które zdobyły serca Polaków swoją niezawodnością i szerokim wyposażeniem. Poznajcie Jeepa Avengera, Compass oraz Renegade. 

Bestseller listopada – poznajcie Avengera 

Jeep Avenger Winter Edition - sylwetka
 Jeep Avenger

Najnowszy Avenger uplasował się na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o sprzedaż sztuk w listopadzie. Jako pierwszy Jeep produkowany w Polsce, zyskał już 14 prestiżowych nagród nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Jest reprezentantem segmentu B-SUV, charakteryzuje się wszystkimi cechami, do których zdążył już Jeep przyzwyczaić swoich fanów. 

Avenger wyróżnia się nie tylko wszechstronnością i wyglądem, lecz także najnowszymi technologiami zapewniającymi komfort podróży, bezpieczeństwo i łączność ze światem. Każdy z tych czynników sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Model ten jest dostępny w atrakcyjnej cenie od 99 900 złotych za podstawową wersję z silnikiem benzynowym 1.2 Turbo. Szczególnie godne uwagi są innowacyjne rozwiązania takie jak: 

  • w pełni elektryczny napęd eMotor 400V o mocy 156 KM
  • wersja hybrydowa e-Hybrid 1.2T 100 KM, która niedługo będzie dostępna na polskim rynku.

Jeep Compass 

Na drugim miejscu znalazł się kompaktowy SUV Compass. Pojazd ten utrzymuje się w absolutnej topce jako najbardziej popularny wśród Polaków samochód marki Jeep w całym 2024 roku. Udało mu się to osiągnąć za sprawą 770 sprzedanych sztuk. Od września dostępny jest w dwóch nowych wersjach limitowanych, specjalnie przygotowanych dla Polaków. Mowa tu o: 

  • Adventure 
  • Business Edition 

Compass oferuje konsumentom układ napędowy Plug-in Hybrid 4xe o łącznej mocy 190 lub 240 KM. Do tego dochodzi również wariant e-Hybrid z benzynowym silnikiem o mocy 130 KM, wspomaganym silnikiem elektrycznym o mocy 20 KM. W zależności od wybranej wersji i układu napędowego, pakiet korzyści dla klienta może sięgnąć nawet 49 000 złotych. 

Jeep Renegade 

Jeep Renegade

Na sam koniec został nam Jeep Renegade, który zajął trzecie miejsce na listopadowej liście bestsellerów marki. Łączy w sobie legendarnego ducha z adaptacją do miejskiej dżungli. Jego charakterystyczna, kanciasta sylwetka, siedmioszczelinowy grill i 16-calowe koła, sprawdzają się zarówno w terenie, jak i na zatłoczonych miejskich ulicach. Renegade dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia i trzech konfiguracjach silnikowych. Dodatkowo oferuje oszczędny silnik benzynowy o mocy 120 KM. Polacy mogą zakupić go już od ceny 109 900 złotych za wersję Longitude z silnikiem benzynowym 1.0 T3 Turbo. 

Przeczytaj również