Sajjad Khan zostanie nowym członkiem zarządu Porsche ds. samochodowego IT

Rada nadzorcza Porsche AG zdecydowała się na śmiały ruch. Marka zamierza powołać Sajjada Khana do zarządu producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu-Zuffenhausen. Khan jako ósmy członek zarządu marki, miałby skupić się na kwestiach samochodowego IT. Co ciekawe, nie ustalono jeszcze, kiedy zapadnie końcowa decyzja w sprawie powołania Khana. Porsche w najbliższym czasie poinformuje o ostatecznym ruchu w tej sprawie.

Sajjad Khan zostanie nowym członkiem zarządu Porsche ds. samochodowego IT
Podaj dalej

Oświadczenie dotyczące Sajjada Khana 

Porsche Macan T

Dr Wolfgang Porsche, przewodniczący rady nadzorczej Porsche AG, wygłosił następujące oświadczenie: „Jesteśmy głęboko przekonani, że celowe rozszerzenie naszego zarządu będzie dalej promować pomyślny rozwój naszej firmy”. Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG, powiedział: „Cieszymy się, że będziemy mogli powitać w zarządzie Sajjada Khana, sprawdzonego eksperta ds. cyfryzacji, a tym samym wzmocnić decydującą pozycję naszego zespołu IT. Branża motoryzacyjna przeżywa największą transformację w swojej historii. Bardzo wcześnie położyliśmy strategiczne podstawy dla tej transformacji. Skupiamy się teraz na jej realizacji i chcemy dalej kontynuować to wspólnie z Sajjadem Khanem”.

Prezes zarządu Porsche AG, Oliver Blume wspomina także o tym, że Sajjad Khan mógłby dodatkowo wesprzeć Grupę Volkswagen jako jej doradca. 

Kim jest Sajjad Khan? Parę słów o nabytku Porsche 

Turbo S
Fot. pixabay.com

Sajjad Khan to Pakistańczyk z niemieckim obywatelstwem, który cieszy się ogromnym uznaniem w branży. Jest ekspertem w zakresie rozwoju inteligentnego samochodowego oprogramowania. Do sierpnia zeszłego roku przez 6 lat pracował w Mercedesie – był tam jednym z członków zarządu oddziału Mercedes-Benz. Odpowiadał tam między innymi za rozwój w obszarach łączności, jazdy autonomicznej, a także elektromobilności jako szef ds. technicznych. Od 2011 do 2015 roku pracował w BMW Group jako wiceprezes grupy – był tam odpowiedzialny za ogólnoświatowe działania w zakresie łączności. 

 

Przeczytaj również