Są już znane ceny nowych kursów reedukacyjnych! Ile przyjdzie zapłacić polskim kierowcom?

Znane są nowe informacje w temacie powrotu kursów reedukacyjnych. Wiemy już jakich cen powinni spodziewać się polscy kierowcy! Niewiele osób spodziewało się tak szybkiego powrotu kursów, lecz oto i są w nieco innym wydaniu. Czy każdy kierowca będzie mógł sobie pozwolić na przejście kursu i pożegnanie się z punktami karnymi? Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to serdecznie zapraszamy was do dzisiejszego artykułu!

Są już znane ceny nowych kursów reedukacyjnych! Ile przyjdzie zapłacić polskim kierowcom?
Podaj dalej

Wielki powrót kursów reedukacyjnych!

parkowanie wysokie oplaty kierowcow diesel
Freepik

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie mnóstwo się zmienia w prawie drogowym i w obowiązkach kierowców. Jak widzimy, nie wszystkie zmiany wprowadzone w zeszłym roku okazały się dobre. Dotyczy to również wycofania kursów reedukacyjnych, które już wkrótce do nas powrócą. Co więcej, znamy już ceny nowych kursów reedukacyjnych! Zaciekawieni czego tak naprawdę powinniśmy się spodziewać? W takim razie przejdźmy do sedna sprawy.

Chętnych na przejście takiego kursu jest wiele i bardzo możliwe, że gdy tylko zaczną się zapisy powstaną spore kolejki. Ich powrót zawdzięczamy zmianom w ustawach, które zaczną obowiązywać  17 września 2023 roku, czyli bardzo niedługo. Początkowo nowe kursy reedukacyjne miały trwać tylko jeden dzień. Według tego planu obejmowałyby 8 godzin wykładów.

Ile przyjdzie zapłacić polskim kierowcom?

kierowcy samochód obowiązkowe wyposażenie
Freepik

Nie da się ukryć, że ceny kursów są niezwykle istotne, jeśli chodzi o to, czy kierowcy będą w ogóle z nich korzystać. Ostateczną decyzję w kwestii wysokości ceny będą mieć oczywiście dyrektorzy ośrodków. Skala wzrostu przerazi niestety nie jednego. Na spotkaniu Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Drogowych ustalono przedział 600 – 1200 zł, z którego każdy  ośrodek będzie wybierał kwotę. Istnieją duże szanse, że zdecydowana większość z nich wytypuje kwotę bliską górnej granicy. Oznacza to, że kierowcy, którzy będą chcieli skorzystać z kursów, muszą przygotować się na spore wydatki.

 

Przeczytaj również