Projektowanie przyszłości. Nowe oblicze modeli Cupra

Projektowanie przyszłości. Nowe oblicze modeli Cupra

Projektowanie przyszłości. Nowe oblicze modeli Cupra

Podaj dalej

Wygląd zewnętrzny pojazdów Cupry jest na nowo interpretowany przez zespół projektowy marki. Nowe wnętrza definiowane są poprzez zrównoważony rozwój i technologię, na które jest położony szczególny nacisk podczas projektowania. Kluczowe cechy konstrukcyjne przyszłych zelektryfikowanych modeli marki wyjawia dyrektor ds. Designu Cupra, Jorge Diez.

Projektowanie przyszłości z charakterem i determinacją

Zelektryfikowane modele przyszłości Cupry wykazują silne zaangażowanie w innowacyjne wzornictwo. Fascynacja pojazdami marki to proces, który rozpoczyna się w mózgu, w którym uwalniane są substancje chemiczne. Podkreśla to  Jorge Diez, dyrektor ds. Designu Cupra.

„Projektowanie przyszłości to spektakularna podróż. Naszym nadrzędnym celem jest rozkochanie ludzi w naszych samochodach, tworząc wyjątkowe wrażenia wizualne. Niekoniecznie chcemy przemawiać do wszystkich, ale chcemy, aby ludzie zakochali się w naszych samochodach” – mówi Jorge Diez.

Widoczny w kształtach oraz proporcjach nowych modeli silny charakter definiuje filozofię, na której opiera się przyszły design marki. 

„Determinacja jest bardzo ważna w projektowaniu przyszłych modeli Cupry. Jednym z obszarów, w którym wyraźnie wyróżnia się nasza filozofia projektowania, jest przód samochodu, gdzie odtworzyliśmy linie nawiązujące do sylwetki rekina” – mówi Jorge. „Kolejną istotną zmianą w przyszłych modelach będą nowe trójkątne reflektory, które nadadzą Cuprze nowy wygląd. Nasze modele będą natychmiast rozpoznawalne na drodze”.

Charakterystyczne dla nowych modeli będą bardzo wyraźnie zarysowane linie boczne, dające wrażenie „pchnięcia do przodu”. Ponadto zaprojektowane zgodnie z tą koncepcją kokpity przyszłych pojazdów zadebiutują na rynku w nadchodzących latach.

„Zabiegi wizualne, którym poddajemy nasze samochody na etapie projektowania mają za zadanie zwiększenie poczucia ruchu, nawet podczas postoju auta. Z kolei prace nad kokpitem pozwoliły uzyskać przestrzeń podobną do kadłuba statku. Daje to również wizualne poczucie dynamiki i nawiązuje do sportowych osiągów naszych modeli” – mówi Jorge.

Wnętrze, które sprzyja emocjom

Każda część wnętrza nowych modeli Cupry jest zaprojektowana z myślą o kierowcy. Ważnym elementem w procesie projektowania i budowania jest zrównoważony rozwój. Idzie za tym oczywiście wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu oraz zastosowanie nowych technik między innymi projektowania parametrycznego i drukowania 3D. 

„Siedzenie za kierownicą przyszłych modeli ma być zmysłowym doświadczeniem, w którym wszystko będzie koncentrowało się na przyjemności z jazdy. Technologia i zrównoważony rozwój idą w parze, a wszystko to ma na celu generowanie natychmiastowych emocji” – podsumowuje Jorge.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News