Podwaliny pod budowę fabryki elektrycznych Audi w Changchun

Podwaliny pod budowę fabryki elektrycznych Audi w Changchun

Podwaliny pod budowę fabryki elektrycznych Audi w Changchun

Podaj dalej

Audi wyznacza kierunek w produkcji modeli opartych na platformie technologicznej dla pojazdów elektrycznych PPE w Chinach. Właśnie dlatego zawiązano spółkę Audi FAW NEV Company, a w Changchun,  północno-chińskiej metropolii rozpoczęto budowę nowej fabryki.  Stanie się ona pierwszym zakładem motoryzacyjnym w tym kraju, z którego wyjeżdżać będą jedynie w pełni elektryczne modele Audi. W fabryce ma być tworzonych 150 tys. egzemplarzy rocznie, a zrównoważoną produkcję zadba ekologiczny program Audi „Mission Zero”.

Nowoczesna fabryka dla elektrycznych Audi

„Rozpoczęcie budowy nowej fabryki w Changchun jest ważnym kamieniem milowym dla Audi w Chinach. Zakładając spółkę Audi FAW NEV Company wprowadzamy platformę PPE do Państwa Środka i bezpośrednio na miejscu produkować będziemy w pełni elektryczne modele Audi dostosowane do potrzeb tamtejszego rynku. Oznacza to, że ta kooperacyjna spółka odegra kluczową rolę w postępującej elektryfikacji naszej gamy modelowej na rynku chińskim” – mówi Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG, odpowiedzialny też za działalność marki w Chinach.

Zupełnie nowa fabryka Audi powstaje na obszarze około 150 hektarów. Sprawia to, że tuż po zakończeniu budowy przeskoczy wielkością inny zakład Audi mieszczący się w Neckarsulm. Producent ma w planach do końca 2022 roku wybudować łącznie 20 budynków. Oprócz linii montażowej pojazdów, lakierni, zakładu nadwozi oraz tłoczni w zakładzie zaczną powstawać również akumulatory wysokiego napięcia. Co ciekawe, zostaną one przeznaczone do modeli inspirowanych PPE, które produkowane są w Chinach. 

Lokalizacja pod fabrykę została starannie wybrana i dzięki temu niemiecko-chińskie joint venture będzie mogło korzystać z infrastruktury stworzonej w Changchun. Miasto jest jednym z największych zagłębi motoryzacyjnych w Chinach oraz znajduje się w nim siedziba FAW, wieloletni partner Audi. Od 34 lat w zakładach FAW-Volkswagen marka produkuje pojazdy, które mają trafić na chiński rynek. Z tego wynika, że wiele firm – poddostawców będzie mogło zaopatrywać nowy zakład.

„W nowej, ultranowoczesnej firmie i w nowym zakładzie produkcyjnym łączymy to, co najlepsze z dwóch światów. Łączymy know-how AUDI AG o ponad stuletniej historii z wszechstronnymi kompetencjami naszego wieloletniego chińskiego partnera FAW” – podkreślił Helmut Stettner, prezes zarządu Audi FAW NEV Company. „Deklaracja ta znajduje odzwierciedlenie w wielu inteligentnych rozwiązaniach produkcyjnych, które obaj partnerzy wykorzystują w nowej fabryce” – dodaje Stettner.

Najnowocześniejsze technologie

Nowa fabryka Audi FAW NEV Company może już teraz pochwalić się najnowocześniejszymi technologiami i rozwiązaniami, które z pewnością zostaną w niej wykorzystane. Na sam koniec warto wspomnieć o układzie fabryki oraz o samych procesach. Firma postawiła na korzystanie ze sprawdzonych już wzorców z innych fabryk Audi, które dostosuje do warunków lokalnych. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News