Pięć gwiazdek za bezpieczeństwo dla Mercedesa Klasy T

Pięć gwiazdek za bezpieczeństwo dla Mercedesa Klasy T

Pięć gwiazdek za bezpieczeństwo dla Mercedesa Klasy T

Podaj dalej

Nowa Klasa T chwali się świetnymi wynikami w teście bezpieczeństwa Euro NCAP w każdej z czterech kategorii. Model uplasował się w samej czołówce kompaktowych vanów, w szczególności w kwestii bezpiecznego przewozu dzieci.

Bezpieczny dla ciebie, bezpieczny dla dziecka

Wysokie wyniki nowej Klasy T w niezależnym teście Euro NCAP nie są przypadkiem. Model najlepiej wypadł w kategorii bezpieczeństwa dziecka. W standardzie Klasa T posiada system mocowania iSize dla aż trzech fotelików dziecięcych, a także specjalną blokadę obu drzwi przesuwnych. W celu ochrony wszystkich pasażerów pojazd w podstawowej wersji posiada również siedem poduszek powietrznych.

Grzechem byłoby nie wspomnieć o tym, że liczba systemów wspomagających kierowcę dla tego segmentu jest także wyjątkowo pojemna. Należą do nich między innymi: asystent bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu ATTENTION ASSIST,  asystent ruszania pod górę, aktywny system układu hamulcowego i wiele więcej. W Klasie T każdy z tych systemów jest w usłudze standardowej. Z kolei usługą opcjonalną jest Aktywny asystent parkowania wraz z kamerą cofania, wysokowydajne reflektory LED High Performance oraz asystent stabilizacji przyczepy.  

Choć Klasa T została wysoko nagrodzona, nie można zapomnieć o Citanie Tourer, który również otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP. Pojazd ten optymalnie spełnia potrzeby komercyjnego transportu pasażerskiego.  

Model dostępny już od lipca

Klasę T znajdziemy już od 120 048 zł brutto, co ciekawe model dostępny jest w salonach od lipca. Samego Citana Tourera można zamawiać od listopada zeszłego roku, a jego ceny zaczynają się od 113 775 zł brutto. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News