Pickup, który na etapie personalizacji może zamienić się w kombi. Poznajcie wszechstronnego Forda Rangera

Bez dwóch zdań pickupy to samochody niezawodne, które kierowcy pokochali za wszechstronność. Wiele z nich wyposażonych jest w nowoczesne technologie, dostarczając konsumentom wyróżniający się design. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na konkretnym modelu Forda, a dokładniej mówiąc Fordzie Rangerze. Opowiemy wam o jego szerokich możliwościach personalizacji przestrzeni ładunkowej na etapie zamawiania pojazdu. Zainteresowani?

Pickup, który na etapie personalizacji może zamienić się w kombi. Poznajcie wszechstronnego Forda Rangera
Podaj dalej

Wszechstronny Ford Ranger – co ma do zaoferowania kierowcom? 

Ford Ranger

Ford Ranger dostępny jest w trzech różnych wersjach kabin. Wariant z pojedynczą kabiną charakteryzuje się dłuższą skrzynią ładunkową o długości 2332 mm, co zwiększa jego ładowność. Odmiana z przedłużoną kabiną umożliwia przewóz dodatkowych pasażerów i oferuje przestrzeń ładunkową o długości 1862 mm. 

Nowa wersja Forda Rangera jest zdecydowanie szersza od swojego poprzednika, co umożliwia dodatkowo przewożenie standardowej euro palety. Wszechstronny system zarządzania ładunkiem umożliwia za to bezpieczny transport. W tym momencie dochodzi do głównego tematu, na którym skupimy się nieco szerzej. Chodzi tu oczywiście o szerokie opcje personalizacji, pozwalające dostosować samochód do indywidualnych potrzeb każdego klienta na etapie konfiguracji zamówienia. 

Należy również zwrócić w tym wszystkim uwagę na bogatą ofertę opcji zabudowy przestrzeni ładunkowej, w szczególności na hardtop. Mowa tu o nadbudówce, która umożliwia pełne wykorzystanie potencjału pickupa. Dzięki niej Ranger nie tylko zyskuje na funkcjonalności, ale także zmienia swój wygląd. Jak dokładnie to działa?

Pickup, który na etapie personalizacji może zamienić się w kombi

Pickup

Podczas konfiguracji modelu istnieje możliwość wyboru hardtopu z bocznymi drzwiami otwieranymi do góry lub z bocznymi oknami. W przypadku pierwszej opcji obszar ładunkowy staje się w pełni zabezpieczonym przestrzennym schowkiem, podczas gdy druga opcja nadaje samochodowi charakterystyczny wygląd kombi. Zaletą tego rodzaju zabudowy jest doskonałe dopasowanie. Co więcej, jest ona formowana termicznie z jednego arkusza konstrukcji, co wpływa mocno na odporność na warunki pogodowe. 

Hardtop jest dodatkowo wyposażony w oświetlenie wewnętrzne LED, a otwierana do góry tylna klapa jest zintegrowana z centralnym zamkiem. Najprościej mówiąc umożliwia to otwarcie go za pomocą jednego przycisku. Kolejną tego zaletą jest brak konieczności nawiercania nowych otworów w czasie montażu. 

W tym wszystkim przewidziano sytuację, w które użytkownik pragnie zachować charakterystyczny styl pickupa, jednocześnie chcąc zabezpieczyć przewożony towar. Zdecydowano się więc na wprowadzenie różnych wariantów pokrywy skrzyni ładunkowej, dostępnych w kilku poniższych odmianach: 

  • miękka pokrywa bagażnika – to zwijana roleta typu markizowego, zabezpiecza ona wyposażenie i cenne przedmioty. Wykonano ją z wysokiej jakości winylu, a mocowanie jej możliwe jest za sprawą zatrzasków. 
  • twarda pokrywa skrzyni ładunkowej – to jednoczęściowa osłona występująca w ofercie również w odmianie trzyczęściowej z łatwo unoszącą się pokrywą. Daje ona możliwość szybkiego demontażu, co jest przydatne podczas przewożenia większych ładunków. 
  • pokrywa bagażnika w formie rolety – może być ona otwierana manualnie lub elektrycznie. Konstrukcja została wykonana z ultramocnego aluminium. Przestrzeń ładunkowa zabezpieczono mechanizmem blokującym. W dodatku pozbyto się zewnętrznego uchwytu, zapobiegając niepowołanemu dostępowi do skrzyni. 

Przeczytaj również