Peugeot partnerem 28. Wielkiej Gali Integracyjnej

Wielka Gala Integracji, miała miejsce 18-19 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów. To największe wydarzenie w naszym kraju, które organizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Głównym jego celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania osób z niepełnosprawnością, a także przedstawicielami świata publicznego. Gośćmi tej imprezy nierzadko bywają politycy, organizacje pozarządowe, media, czy też firmy zaangażowane w działania na rzecz takich ludzi. W tym wszystkim pojawił się również Peugeot, który został partnerem 28. edycji tego przedsięwzięcia. Jesteście ciekawi, co charakteryzuje wspomnianą galę? Jaką rolę pełni tu popularny producent motoryzacyjny? Na te pytanie poznacie odpowiedzi już za chwilę…

Peugeot partnerem 28. Wielkiej Gali Integracyjnej
Podaj dalej

Peugeot partnerem 28. Wielkiej Gali Integracyjnej

28. edycja Wielkiej Gali Integracyjnej miała miejsce w warszawskiej Arenie Ursynów. Celem tej imprezy było stworzenie przestrzeni do spotkania osób z niepełnosprawnością z całej Polski. To jednak nie wszystko – gośćmi wydarzenia były media oraz firmy zaangażowane w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Wśród nich znalazł się również Peugeot.

Tegoroczna gala zgromadziła liczbę 2000 uczestników. Dodatkowo, dzięki transmisji przeprowadzonej na portalu Niepelnosprawni.pl, na kanale YouTube oraz na profilu Facebook, wydarzenie obejrzało także 4200 widzów. 

Jak co roku, to wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do dokonania podsumowań, wspomnień oraz przedstawienia planów na przyszłość organizacji założonej przez Piotra Pawłowskiego. Tradycyjnie nie zabrakło w tym wszystkim obecności muzycznych gwiazd i prezentacji twórczości artystów z niepełnosprawnością. 

Na tym jednak ciekawostki ze świata Wielkiej Integracji się nie kończą. Podczas gali wręczono Medale Przyjaciela Integracji, które trafiły do osób i instytucji, wyróżniających się otwartością na rzecz społecznej integracji. Medal stanowi wyraz uznania dla osób i firmy, które angażują się w działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w naszym kraju. Inicjatywa ma na celu promowanie cennych działań oraz inicjatyw, które przyczyniają się do poprawy warunków życia takich ludzi. 

Na pewno jednak ciekawi was, gdzie w tym znajdziemy producenta motoryzacyjnego. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy więc do roli Peugeota. 

Ogromna rola Peugeota we wspieraniu niepełnosprawnych 

Peugeot 308r concept

W poprzednich edycjach wśród laureatów znalazł się wcześniej wspomniany Peugeot. W 2013 roku otrzymał to wyróżnienie za program Peugeot bez Barier, którego głównym założeniem jest poprawa mobilności dla osób niepełnosprawnych. Sama inicjatywa powstała w 2011 roku i to za jej sprawą marka do dziś oferuje wsparcie w dostosowaniu pojazdu do indywidualnych potrzeb, doradztwo, czy też formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup. Pierwszy raz partnerem Wielkiej Gali Peugeot został w 2012 roku i od tej pory nieprzerwanie jest nim co roku. 

Co ciekawe, sam założyciel integracji – Piotr Pawłowski od początku współpracował z producentem programu Peugeot bez Barier. Pierwszym etapem projektu było ufundowanie przez Peugeot Polska samochodu bazowego – Peugeot Partnera. Kolejnym – sfinansowanie skomplikowanej adaptacji, której koszt znacznie przekroczył 200 000 złotych. 

Na tegorocznej Wielkiej Gali Integracji Peugeot przedstawił adaptacje do bezpiecznego i wygodnego przewozu osób z niepełnosprawnością. Tym samym zaprezentowano modele: 

  • e-Expert 
  • e-Traveller 

Oba w wersji 100 proc. elektrycznej. Zostały one dostosowane do przewodu od 5 do 8 osób, łącznie z wózkiem, lub do 9 osób bez wózka. Możliwość adaptacji wspomnianych powyżej modeli do przewozu osób na wózkach jest dostępna zarówno dla wersji z baterią o pojemności 50 kWh, jak i 75 kWh. 

 

Przeczytaj również