Od 5 grudnia nowe ceny paliw w Polsce! Zapłacimy jeszcze więcej niż poprzednio?!

Od 5 grudnia nowe ceny paliw w Polsce! Zapłacimy jeszcze więcej niż poprzednio?!

paliwo dystrybutor

Podaj dalej

Kierowco, jeśli w przyszłym tygodniu chciałeś odwiedzić stację benzynową to mamy dla ciebie nowe wieści! Od 5 grudnia ceny paliw ulegną zmianie. Zanim wsiądziesz do swojego samochodu musisz zapoznać się z nowymi cenami, aby uniknąć “nieprzyjemności”. Jakie zmiany czekają na Polaków?!

5 grudnia będzie kluczowy? 

Paliwa tańsze od 5 grudnia
fot. freepik.com – irenemiller

Sytuacja z cenami paliw wciąż jest napięta i z pewnością spędza sen z oczu wielu kierowcom. Wszyscy zadajemy sobie pytanie, czy następny tydzień będzie gorszy od poprzedniego. My na szczęście przychodzimy do was z dobrymi wiadomościami. Prognoza przygotowana przez e-petrol nie pozostawia żadnych złudzeń. Możemy być pewni, że od 5 grudnia ceny paliw obniżą się. Jest to fantastyczna nowina, biorąc pod uwagę ostatnie miesiące. Jakie dokładnie czekają nas wydatki na stacjach benzynowych?! 

Autokult.pl mądrze zauważył, że prognoza udostępniona przez e-petrol mówi o całkiem dużym przedziale cenowym. Na szczęście w wielkich ciemnościach widać nadzieję na zniżki, które z pewnością będą odczuwalne dla polskich kierowców. Co więcej, obniżki mogą sięgnąć w najlepszym wypadku nawet kilkunastu groszy za litr. Zainteresowani? 

Olej napędowy od piątego do jedenastego grudnia będzie oscylować między 7,63, a 7,76 złotych za litr. Warto podkreślić, że jest to spora zmiana, biorąc pod uwagę to, że ostatnio jego średnia wynosiła 7,74 złotych za litr. W takim wypadku kierowcy diesla mogą już zacierać rączki, gdyż ceny oleju napędowego będą dla nich naprawdę atrakcyjne.

Sytuacja z benzyną 95 będzie wyglądać niemal identycznie, a jej cena również może spać o jedenaście groszy. Oznacza to, że zamiast 6,54 złotych za litr wydamy w najlepszym przypadku 6,43 złotych za litr. Ponadto, jeśli cena benzyny 95 miałaby wzrosnąć to, że jak już podskoczy to o zaledwie jeden grosz.

Najbardziej zmaleje cena benzyny 98 i najprawdopodobniej nie będzie nigdzie, żadnych podwyżek. Nowa cena tego paliwa zgodnie z prognozami będzie oscylować między 7,13, a 7,28 złotych za litr, gdzie obecna wynosi 7,29 złotych za litr. Biorąc pod uwagę najkorzystniejszy scenariusz za jeden litr zapłacimy aż o szesnaście groszy mniej niż do tej pory!

W aktualnej sytuacji najlepiej mają oczywiście kierowcy korzystający z gazu LPG. Oni również mogą spodziewać się spadku cen na stacjach paliw, choć ten będzie wyraźnie mniejszy. Na podstawie analizy e-petrolu możemy zatem stwierdzić, że może być to różnica zaledwie dwóch lub czterech groszy.

Różnica jest znikoma? No niekoniecznie!

Diesel, benzyna, LPG 40 gr taniej
fot. freepik.com – nMicrostock

Jak na razie nie są to duże różnice cenowe, ale nawet spadek ceny o zaledwie dziesięć groszy za litr paliwa robi teraz dla kierowcy sporą różnicę. Miejmy nadzieję, że przyszły tydzień przywita nas niższymi wydatkami na paliwo, a sytuacja z każdym dniem będzie się poprawiać. Jak sądzicie wrócimy do sytuacji sprzed wojny na Ukrainie? Myślicie, że kiedy sytuacja wróci do normy na dobre? Dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News