O pasji Antónia Félixa da Costy do motorsportu w podcaście „Inside E”

O pasji Antónia Félixa da Costy do motorsportu w podcaście „Inside E”

O pasji Antónia Félixa da Costy do motorsportu w podcaście „Inside E”

Podaj dalej

António Félix da Costa wzmacnia Porsche w Formule E jako nowy fabryczny kierowca. Portugalski kierowca rywalizuje w Formule E od 2014 roku, a w 2020 roku zdobył tytuł mistrzowski. Ponadto António Félix występuje w najnowszym odcinku podcastu „Inside E”. Podcast Porsche o Formule E jest dostępny w Newsroomie Porsche oraz na platformach: Apple Podcasty, Spotify i Podcasty Google.

Najnowszy odcinek  „Inside E” z Antóniem Félixem

António Félix da Costa zawsze pragnął zostać kierowcą Porsche w Formule E, podpisując kontrakt z marką spełnił swoje marzenie. Startujący w Formule E od jej pierwszego sezonu, 30-letni Portugalczyk jest gościem najnowszego odcinka podcastu „Inside E”. W audycji opowiada o swojej pasji do motorsportu, celach z Porsche, pozytywnym rozwoju Formuły E. Co ciekawe, w odcinku usłyszymy również o jego nowo odkrytym zamiłowaniu do golfa.

Jestem taki szczęśliwy! Kiedy patrzę na siebie w lustrze w kombinezonie wyścigowym Porsche – po prostu szaleństwo! Już jako dziecko marzyłem o ściganiu się dla Porsche i wspólnym wygrywaniu wyścigów”. António Félix da Costa choć jest doświadczonym kierowcą wyścigowym, opowiadając o swoim aktualnym stanie emocjonalnym, jest bardzo podekscytowany.

Po przygodach w Formule 1, dołączył do Formuły E i jak twierdzi, „to była najlepsza decyzja w moim życiu”. 30-letni kierowca jest pod wrażeniem rozwoju pierwszej na świecie serii wyścigów pojazdów elektrycznych. To „świetna sprawa” – być częścią tych mistrzostw. „Pokazać na torze, że samochody elektryczne nie są nudne, że są szybkie i efektywne, oraz zobaczyć zmianę postrzegania świata w tak krótkim czasie – to naprawdę super”.

António Félix da Costa przez całą swoją karierę doskonale zdawał sobie sprawę, że od kierowców takich jak on oczekuje się naprawdę wysokich wyników. Portugalczyk pod żadnym pozorem nie przejmuje się stresem, wręcz pomaga mu on w trakcie rywalizacji. Wspaniale jest czuć presję” – powiedział. „Brak presji oznacza, że nikogo nie obchodzi to, co robisz. Codziennie trenuję, żeby być w formie. I jestem podekscytowany dołączeniem do Porsche, gdzie wszyscy pracujemy nad jednym celem – chcemy wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzostwa”.

Gdzie szukać podcastu Porsche?

Podcast Porsche „Inside E” na temat Formuły E dostępny jest w języku angielskim. Można go pobrać z Newsroomu Porsche lub odsłuchać na innych platformach, takich jak Apple Podcasty, Spotify oraz Podcasty Google.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News