Nowy kabriolet Forda chwyta za serce niejednego fana marki

Ford Mustang w edycji California Special debiutuje na polskim rynku. Kabriolet Forda z pewnością sprosta oczekiwaniom entuzjastów letnich przejażdżek po mieście i tych, którzy lubią wybrać się poza swoje rodzinne strony. Bogaty pakiet wyposażenia sprawia, że kierowca oraz pasażerowie mogą poczuć maksymalne bezpieczeństwo, oraz komfort jazdy w każdych możliwych warunkach.

Nowy kabriolet Forda chwyta za serce niejednego fana marki
Podaj dalej

Czym dokładnie jest nowy model Forda? 

Nowy Ford to wersja cabrio legendarnego ,,pony car’a”, który posiada składany, miękki dach. Pod maską Mustanga California Special znajduje się pięciolitrowy silnik V8 o mocy 450 KM. Swoim pięknym wnętrzem sprawia, że kierowcy czują podczas jazdy wyjątkową przyjemność. Ponadto pojazd ten oferowany jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich oferuje sześciobiegową skrzynię manualną, a druga 10-biegową przekładnię automatyczną. Czas, w jakim przyspiesza do 100 km/h to odpowiednio 4,8 sek. oraz 4,5 sek. 

,,Ford Mustang to ikona amerykańskiego stylu. Jest kojarzony z niezwykłymi osiągami i gwarantowaną przyjemnością z jazdy. Charakterystyczny dźwięk silnika, szybkie przyspieszenie i potężna dawka adrenaliny za kierownicą auta sprawiły, że przez lata obecności na rynku zyskał rzesze fanów na całym świecie. Wersja California Special z miękkim, składanym dachem daje kierowcom prawdziwą wolność i nieustannie pozwala powracać do wakacyjnych, słonecznych wspomnień. Najnowszy model idealnie uzupełnia dostępną gamę Mustanga, w skład której wchodzą wersje Mach1, GT oraz elektryczne Mach-E i Mach-E GT” – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Kabriolet Forda wyróżnia się nie tylko poprzez wyjątkową sylwetkę, ale także efektownymi dodatkami stylistycznymi, które oferowane są w ramach pakietu California. Za pakiet na polskim rynku zapłacimy 9,300 zł. 

Dla zainteresowanych warto napomknąć o tym, że Mustang California Special posiada także czarny, przedni wlot powietrza wyglądem przypominający plaster miodu. Również na pojeździe znajdują się pasy wzdłuż boków nadwozia z logo GT/CS, a także skrypt ,,California Special”, który umiejscowiony jest na pokrywie bagażnika. Dodatkowo wnętrze pojazdu jest w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów. Przednie fotele posiadają funkcję podgrzewania oraz chłodzenia, a wszystkie miejsca dla pasażerów posiadają w pewnym stopniu skórzaną tapicerkę. 

Nawiązanie do prawdziwej legendy

Grzechem byłoby nie wspomnieć, że najnowszy model Forda nawiązuje do kultowego pojazdu produkowanego w 1968 roku. Co więcej, autentyk powstał w USA, w momencie, kiedy po premierze legendarnego Mustanga, lokalni dealerzy zaczęli oferować klientom spersonalizowane wersje tego auta. Osoby odpowiedzialne za zaprojektowanie Mustanga California Special z 2022 roku czerpali z doświadczenia marki, a także zastosowali szereg rozwiązań, nawiązując tym samym do lat sześćdziesiątych. 

 

 

 

Przeczytaj również