Tonale od Alfy Romeo pojawi się podczas Le Mans Classic 2022

Tonale od Alfy Romeo pojawi się podczas Le Mans Classic 2022

Tonale od Alfy Romeo pojawi się podczas Le Mans Classic 2022

Podaj dalej

Tonale jest pierwszym zelektryfikowanym C-SUVem Alfy Romeo, a do tego wyraża jej przemianę oraz wprowadza markę w nową erę. Hybrydowy silnik 48V wraz z nową turbosprężarką mogą napędzać samochód nawet z wyłączonym silnikiem spalinowym. Aby upięknić markę oraz zachować jej sportowe DNA, firma zdecydowała się na stworzenie elektrycznego systemu.

Zachwycające Alfa Romeo Tonale

Model Tonale jest najbardziej zaawansowanym technologicznie pojazdem marki w historii i pierwszym na rynku z cyfrowym certyfikatem NFT. Oferuje on konsumentowi najwyższy poziom łączności oraz innowacyjny system multimedialny, który zapewnia aktualizacje „Over-the-Air”, a także integrację z Amazon Alexa. 

Samochód jest świetnym przykładem idealnego połączenia prestiżowego dziedzictwa oraz patrzenia w przyszłość. Jego kompaktowe wymiary splatają ze sobą oryginalny, współczesny styl marki i wyjątkowość włoskiego kunsztu.

Tonale cechuje się charakterystyczną stylistyką, która należy do historii światowej motoryzacji, warto również wspomnieć o biegnącej przez cały samochód „GT Line” nawiązującej do kształtów Giulii GT z lat 60. Wraz z eleganckimi bryłami nadwozia przywodzi ona na myśl kultowy model 8C Competizione.

Debiut 

W trakcie trwania dziesiątej edycji wyścigu Le Mans Classic wszyscy uczestnicy i fani będą mogli przetestować modele Alfy Romeo. Mowa tu o całej gamie tej marki oraz o zupełnie nowej wersji – Alfie Tonale. Dla paru szczęściarzy przewidziano okazję do przejechania się po torze, na którym odbywa się legendarny wyścig Le Mans. 

Natomiast każdy widz będzie miał możliwość podziwiać modele, które zdominowały historię Alfy Romeo i słynnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News