Nowe Mini Countryman C z wydajnym napędem. Dłuższe i nowocześniejsze od poprzednika

Nowe Mini Countryman C jest wyższe i dłuższe od swojego poprzednika, mimo to charakter pojazdu pozostaje niezmienny. Pojazd ma za zadanie nie tylko umilić kierowcom podróż, ale także wzmocnić producenta motoryzacyjnego w kierunku elektromobilności. Co do zaoferowania fanom marki ma odświeżona wersja tego auta? 

Nowe Mini Countryman C z wydajnym napędem. Dłuższe i nowocześniejsze od poprzednika
Podaj dalej

Nowe Mini Countryman z wydajnym napędem

Fot. MINI

Wraz z wejściem nowych modeli na rynek, MINI wprowadziło system oznaczenia silników benzynowych w MINI Countryman literą C, a dla wersji o większej mocy literą S. Dodatkowo, MINI wprowadziło także wariant z silnikiem wysokoprężnym do oferty. Omawiany model marki łączy w sobie wysoki komfort jazdy przestronność w efektywnym 3-cylindrowym silniku benzynowym. 

„MINI Countryman C jako model podstawowy oferuje typowe cechy MINI, takie jak zwinność i frajda z jazdy oraz bogate wyposażenie standardowe” – mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.

Podstawowy model o mocy 170 KM w Mini Countryman C oferuje dynamiczne osiągi, przyspieszając od 0 do 100 km/h w 8,3 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 212 km/h. Za sprawą zaawansowanej technologii TwinPower Turbo charakteryzuje się mocą i spontanicznością, co stanowi filar dla marki MINI, przy okazji zapewniając frajdę z jazdy. 

Wykorzystując technologię mild hybrid, samochód odzyskuje energię z hamowania i wykorzystuje napęd elektryczny do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszenia. Przyczynia się to do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin. W rezultacie Mini Countryman C prezentuje osiągi, które idą w parze z efektywnością. 

Zmiany w wyglądzie 

Fot. MINI

Nowe MINI jest dłuższe o 13 cm i wyższe o 8 cm w porównaniu do swojego poprzednika. Jego sylwetka jest wyprostowana, z klarownie ukształtowanymi powierzchniami i nową, ośmiokątną atrapą chłodnicy. Minimalistyczna stylistyka karoserii, z delikatnymi konturami, dodaje mu elegancji. Krótkie zwisy karoserii, charakterystyczne dla marki, podkreślają zwinność samochodu. W dodatku nowoczesny wygląd podkreślają diodowe lampy przednie i tylne, z opcjonalnymi sygnaturami świetlnymi. 

Nowoczesny design nadwozia wyraźnie podkreśla lekko wypukły dach, który harmonijnie przechodzi w nowo zaprojektowane słupki C, dopasowane do konkretnej linii stylistycznej. Ponadto, relingi dachowe w kolorze Piano Black są standardowym elementem wyposażenie, oferując dodatkowe funkcjonalności związane z przewozem bagażu. 

Prześwit na poziomie 202 mm i dynamiczne zawieszenie gwarantują jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort nawet na nierównym terenie. W nowym modelu MINI Countryman C dostępna są obręcze kół wykonane ze stopów lekkich, charakteryzujące się różnymi wzorami i rozmiarami, obejmującymi zakres od 17 do 21 cali. 

Nowoczesna technologia w Mini Countryman C

Fot. MINI

Przestronne wnętrze nowego MINI zaprojektowano tak, aby pomieścić nawet pięć dorosłych osób. Dodatkowo szklany panoramiczny dach wpuszcza jeszcze więcej naturalnego światła do wnętrza, tworząc jasną atmosferę i lepszy widok na zewnątrz. 

Fotele sportowe są oferowane w standardowej wersji, poszerzono je o 3 cm na wysokości ramion i łokci, zwiększając komfort podróżowania. Nachylenie oparć trzech tylnych siedzeń można regulować indywidualnie w sześciu pozycjach w zakresie 12 stopni. Co więcej, tylne siedzenia są przesuwane o 13 cm, co umożliwia dostosowanie przestrzeni na nogi lub zwiększenie przestrzeni bagażowej wedle uznania. Oparcie tylnej kanapy, składane w proporcjach 40:20:40, daje możliwość powiększenia pojemności bagażnika od 450 do nawet 1460 litrów. 

Środek minimalistycznego kokpitu nowego MINI Countryman zdobi okrągły wyświetlacz OLED o średnicy 240 mm. Centralny zestaw wskaźników w szklanej powierzchni, zapewnia wygodną i intuicyjną obsługę wszystkich funkcji inforozrywki oraz systemów wspomagających kierowcę. Wszystko może być kontrolowane za pomocą ekranu dotykowego lub poleceń głosowych. Nowy centralny zestaw wskaźników oferuje różnorodne tryby MINI Experience. Zmieniają one wygląd kokpitu poprzez różne kombinacje efektów wizualnych, oświetlenia ambientowego i dźwięków. 

Przeczytaj również