Nietrzeźwy kierowca przyłapany na gorącym uczynku. Prowadził samochód po alkoholu i środkach odurzających

Nieodpowiedzialni kierowcy występują na drogach pod różnymi postaciami. Jedni przekraczają prędkość, aby zaimponować znajomym lub dojechać na czas na umówione wcześniej spotkanie. Do tego grona możemy zaliczyć również osoby, które z niewiadomego względu decydują się wsiąść do samochodu po alkoholu, czy też środkach odurzających. Pewien 19-latek prowadzący Seata kilka dni temu stworzył zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Na szczęście na miejscu znajdował się funkcjonariusz policji po zakończeniu służby. Ujął pirata drogowego i wezwał patrol. Czym dokładnie podpadł młody mężczyzna za kółkiem? 

punkty-karne-policja
Podaj dalej

Nietrzeźwy kierowca przyłapany na gorącym uczynku

kierowca mandat punkty
policja.gov

Sylwestrowy poranek nie przeszkodził kierowcy w złamaniu kilku przepisów. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, zareagował przytomnie, wykazując się niezwykle profesjonalnym działaniem. Podczas powrotu do domu zauważył on podejrzanie poruszający się pojazd, którego kierujący miał problem utrzymać prosty tor jazdy. Cała sytuacja wydała mu się podejrzana w wyniku czego podjął interwencję.  

Mundurowy nie zawahał się nawet przez chwilę. Przyspieszył swój samochód, a następnie zajechał drogę piratowi drogowemu, uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy. Następnie wyszedł ze swojego auta i podbiegł do kierującego. Po jego zobaczeniu nie miał wątpliwości, że jest on pod wpływem alkoholu. Wylegitymował się i natychmiast wezwał na miejsce patrol. 

Nieprzyjemny zapach alkoholu unoszący się w powietrzu należał do zdradliwych. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że zatrzymany 19-latek miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Co więcej, był także pod wpływem środków odurzających. Swoich nieodpowiedzialnym zachowaniem narażał innych uczestników ruchu na poważne tarapaty. Najprawdopodobniej, gdyby nie szybka reakcja policjanta po służbie doszłoby do tragedii. 

Na tym jednak występki młodego mężczyzny się nie kończą. Głupota mężczyzny sięga jeszcze dalej: prowadził on bowiem samochód nie posiadając uprawnień, w dodatku Seat, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. 

W ramach możliwości, reagujmy 

policja punkty karne
malopolska.policja.gov.pl

Niestety pomimo licznych apeli oraz regularnie prowadzonych kontroli drogowych zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców wciąż są obecne na polskich drogach. Niektórzy ludzie zwyczajnie nie rozumieją, że podejmując tak lekkomyślne decyzje stwarzają poważne zagrożenie. Mandat i punkty karne, czy odebrane prawo jazdy to jedynie wierzchołek góry lodowej. Kierowca, wsiadając za kółko po alkoholu lub środkach odurzających nie jest w stanie odpowiednio zareagować, staje się otumaniony i nieprzewidywalny. W ułamku sekundy może doprowadzić do tragedii, powodując poważny uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. 

Z tego powodu mamy do was ogromną prośbę: w ramach możliwości, reagujmy. Jeżeli mamy informację o nietrzeźwym kierowcy, zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Przeczytaj również