Niesamowita ewolucja Lexus Electrified Sport Concept

Lexus Electrified Sport Concept polega na sprawdzeniu możliwości inżynierów oraz projektantów japońskiej marki. Rewolucyjny prototyp ogłasza śmiałą wizję Lexusa w sprawie sportowych pojazdów z napędem elektrycznym. Pierwsze szkice zdecydowanie dowodzą, że prototyp wiernie oddaje wizję stylistów. W trakcie tworzenia konceptu priorytetem designerów była prostota, najwyższa jakość wykonania i precyzja.

Niesamowita ewolucja Lexus Electrified Sport Concept
Podaj dalej

Wygląd zgodny z pierwszymi szkicami oraz premiera podczas Goodwood Festival of Speed

Niesamowity wygląd auta to zasługa między innymi: niewielkiego prześwitu, cofniętej ku tyłowi kabiny, długiej maski, a także efektownych przetłoczeń na masce oraz po bokach. Warto także wspomnieć o tym, że prototyp zachował w sobie imponujące wloty powietrza z przodu oraz efektowny tylny zderzak z dyfuzorem. Patrząc na grafiki można również dostrzec, w jaki sposób zmieniały się pomysły na kształt samych reflektorów, czy też tylnych świateł. Dodatkowo zgodnie z najnowszą koncepcją wizualną już od samego początku umieszczono z tyłu pojazdu napis ,,Lexus”, który pojawił się po raz pierwszy wraz z premierą drugiej generacji modelu NX. 

Europejska premiera Lexus Electrified Sport Concept miała miejsce podczas trwania Goodwood Festival of Speed. W czasie trwania czerwcowej imprezy prototypowy pojazd sportowy marki został bardzo dobrze przyjęty przez jej uczestników. 

Lexus Electrified Sport ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko wygląd

Lexus Electrified Sport będzie miał do zaoferowania nie tylko efektowny wygląd. Pojazd ten ma być wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Auto zaprojektowano tak, aby można było w nim umieścić nowatorską baterię ze stałym elektrolitem. Co ciekawe, Lexus przewiduje, że wyposażone w nią auta będą mogły przyspieszać od 0 do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy. 

 

Przeczytaj również