Najwyższy komfort ładowania z nowym Mercedes-Benz Wallbox 2.0

Marka Mercedes-Benz wprowadza na rynek nową stację ładowania wallbox z jeszcze lepszymi parametrami. Wallbox 2.0 ładuje prądem zmiennym, inaczej AC, z mocą do 22 kW, a jego wygląd nawiązuje do designu pojazdów Mercedes-EQ. Ponadto można zdalnie aktualizować oprogramowanie stacji, dodając jej tym samym nowych funkcji.

Najwyższy komfort ładowania z nowym Mercedes-Benz Wallbox 2.0
Podaj dalej

Tak wygodnie z Mercedes-Benz jeszcze nie było

Wersja 2.0 stacji ładowania Mercedes-Benz Wallbox zawdzięcza swoim nowym funkcjom jeszcze większy komfort ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych każdej maści. Maksymalna moc ładowania, jaką posiada to urządzenie, w zależności od auta, może sięgać nawet 22 kW. Wykwalifikowany elektryk spokojnie powinien móc ją też zmniejszyć do 11 kW.

Wallbox 2.0 charakteryzuje eleganckie wzornictwo, które nawiązuje do stylu modeli Mercedes-EQ i posiada specjalny „gwiezdny” motyw. Wielokolorowa dioda LED na bieżąco informuje o stanie procesu ładowania. Stację można zamontować zarówno wewnątrz budynku jak i poza nim, a zintegrowany z nią przewód ładowania sięga ok. 6 m. Za bezpieczeństwo użytkowania odpowiadają wbudowane zabezpieczenie różnicowoprądowe DC, a także układ monitorowania temperatur.

Co ciekawe, bez problemu można podłączyć ten sprzęt do internetu, na przykład przez Wi-Fi. W ten sposób z łatwością jesteśmy w stanie sprawdzić na smartfonie stan licznika zużycia energii. Aplikacja Mercedes me pokazuje również zestawienie wszystkich procesów oraz kosztów ładowania. Dodatkowo po raz pierwszy dostępna jest w niej możliwość uruchamiania i zatrzymywania procesów ładowania. Poza zdalną obsługą Wallbox 2.0  może odbierać zdalne aktualizacje oprogramowania, co pozwoli na zwiększenie jego funkcjonalności.

Urządzenie oraz części zamienne można zakupić u dealerów Mercedesa. Oferują oni też pomoc w realizacji montażu, demontażu i serwisu. Ważne jest, że zgodnie z lokalnymi przepisami instalację stacji musi przeprowadzić wykwalifikowany elektryk.

Koniec z milionem kabli!

Marka daje w swojej ofercie alternatywne rozwiązanie do ładowania pojazdów zelektryfikowanych jest to system elastycznego ładowania Mercedes-Benz Flexible Charging System. Umożliwia on szybkie, bezpieczne, a zarazem wygodne ładowanie akumulatorów elektryków i hybryd typu plug-in z mocą do 22 kW. Użytkownik dzięki temu systemowi zawsze ma pod ręką adaptery, które pozwalają mu zapomnieć o niepotrzebnych już wielu różnych kablach.

 

Przeczytaj również