Największy zakup energii odnawialnej w historii USA. Umowę podpisały Ford Motor Company i DTE Energy

Niezwykle ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia neutralności węglowej zapowiadanej przez Forda jest podpisanie umowy o czystej energii z DTE Energy. Kontrakt zwiększy dostawę energii słonecznej od DTE do fabryki w Michigan o 650 megawatogodzin do 2025 roku. Ta strategiczna inwestycja realizowana w ramach  MIGreenPower jest największym w historii zakupem energii odnawialnej w USA od przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Po montażu nowe panele zwiększą ilość pozyskiwanej energii słonecznej w Michigan o niemal 70%.

Największy zakup energii odnawialnej w historii USA. Umowę podpisały Ford Motor Company i DTE Energy
Podaj dalej

Ford Motor Company i DTE Energy przeciwdziałają globalnemu ociepleniu

,,To bezprecedensowe porozumienie zapewni bardziej ekologiczną i jaśniejszą przyszłość dla Forda oraz Michigan”- powiedział Jim Farley, prezes i dyrektor generalny, Ford Motor Company.  ,,Jest to także doskonały przykład tego, jak wygląda przywództwo i przekuwanie rozmów w realne działania”.

Inwestycje DTE w energię odnawialną nie są jedynie działaniem w kierunku zrównoważonej produkcji. Od 2009 roku do teraz stworzyły one ponad 4 tys. nowych miejsc pracy dla mieszkańców Michigan. Firma szacuje, że nowa umowa na budowę paneli słonecznych zapewnia kolejnych 250 tymczasowych miejsc pracy oraz 10 stałych. Co więcej, lokalne społeczności, w których realizowane są fotowoltaiczne projekty DTE, korzystają z dodatkowych wpływów podatkowych generowanych z inwestycji. Oznacza to, że dochody mogą być przeznaczone do poprawy jakości życia w regionie, m.in. poprzez budowę szkół, bibliotek i dróg.

,,Gratulujemy firmie Ford Motor Company jej znaczącego przywództwa w zakresie ochrony środowiska i zaangażowania w czystą energię” – powiedział Jerry Norcia, prezes i dyrektor generalny DTE Energy. ,,Chciałbym również zauważyć, że Ford był pierwszym dużym klientem przemysłowym, który w 2019 roku zapisał się do MIGreenPower. W tym miejscu pragnę więc także podziękować firmie za ciągłe korzystanie z naszego programu, a co za tym idzie za wysiłki podjęte w celu dekarbonizacji swojej działalności i osiągnięcia planów zrównoważonego rozwoju”.

Ford zaopatruje się w energię elektryczną poprzez MIGreenPower, który jest jednym z największych dobrowolnych programów energii odnawialnej w USA. Do tej pory w projekcie brało udział ponad 600 firm i ponad 62 tys. klientów indywidualnych. Przez rok użytkownicy MIGreenPower wprowadzają do programu 2,8 miliona megawatogodzin czystej energii. Wiąże się to z uniknięciem emisji aż 2,2 miliona ton dwutlenku węgla do atmosfery. DTE, największy producent energii odnawialnej w Michigan, zamierza wspierać program MIGreenPower, udostępniając tysięcy megawatogodzin nowej czystej energii.

,,Chciałabym pogratulować firmom DTE Energy i Ford Motor Company za podjęcie tak znaczącego kroku w kierunku zwiększenia pozyskiwania energii słonecznej w naszym stanie i pozycjonowania Michigan jako lidera w zakresie działań klimatycznych” – powiedziała gubernator Gretchen Whitmer. ,,Dzięki takim wysiłkom Michigan odnotowało największy wzrost zatrudnienia w sektorze energetycznym w kraju w zeszłym roku, co z kolei pomoże nam zbliżyć się do celu, jakim jest dekarbonizacja naszego stanu, stworzenie dobrze płatnych miejsc pracy i wzmocnienie gospodarki. Zgodnie z naszym MI Healthy Climate Plan, musimy podjąć natychmiastowe działania w celu złagodzenia zmian klimatycznych i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych tak, abyśmy mogli osiągnąć neutralność węglową w skali całej gospodarki do roku 2050. Chciałabym podkreślić, że tego typu działania jak współpraca Forda i DTE pomagają rozwijać cały stan, wykorzystując nasze bogate dziedzictwo motoryzacyjne i jednocześnie chroniąc środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń”.

Ford w Michigan

Trzeba wspomnieć o tym, że marka Ford produkuje najwięcej pojazdów oraz zatrudnia najwięcej pracowników w USA ze wszystkich producentów samochodów. Firma była również jednym z pierwszych amerykańskich producentów aut, która zaangażowała się w ograniczanie skutków globalnego ocieplenia.

Od momentu założenia firmy w 1903 roku Michigan cały czas pozostaje siedzibą Forda. Przez ostatnie 6 lat marka zainwestowała tu prawie 10 miliardów dolarów. Dodatkowo stworzyła i utrzymała łącznie ponad 10 tys. miejsc pracy np. w ramach renowacji Michigan Central Station lub stworzenia Ford’s Ion Park w Romulus.

 

Przeczytaj również