Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200 osiągnęły ogromne sukcesy sprzedażowe

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200 osiągnęły ogromne sukcesy sprzedażowe

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz L200 osiągnęły ogromne sukcesy sprzedażowe

Podaj dalej

Najnowsze raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczą zarejestrowanych w naszym kraju nowych samochodów, a jednocześnie utwierdzają w przekonaniu, że to właśnie hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz pickup L200 dominują popularnością wśród polskich konsumentów. W ramach ciekawostki warto wspomnieć o tym, że Mitsubishi Eclipse Cross PHEV w okresie od stycznia do maja tego roku był najczęściej kupowanym pojazdem na Islandii.

Okres od stycznia do maja był niesamowity pod względem sprzedanych modeli

Z danych opublikowanych przez PZPM wynika, że okres od stycznia do maja 2022 roku był naprawdę dobry w wykonaniu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – ten awangardowo stylizowany, a zarazem oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym oraz hybrydowym z wygodną możliwością ładowania znalazł się na 3. miejscu wśród SUV-ów posiadających napęd PHEV popularnych marek – oczywiście z wyłączeniem modeli premium. 

Co ciekawe, w tym samym okresie – w ciągu pierwszych 5 miesięcy tego roku – pickup Mitsubishi L200, który jest niezwykle ceniony przez klientów za niesamowity napęd na 4 koła pojazdu – zanotował aż 134% wzrostu sprzedaży w Polsce i co najważniejsze jest to najwyższy do tej pory wzrost sprzedaży samochodu. Podczas gdy pickupy odnotowały w tym okresie 9% spadek liczby sprzedanych aut. To mimo tego nie powstrzymało to Mitsubishi L200 przed zajęciem 4. miejsca w swoim segmencie. 

Prawdziwy bestseller na Islandii dostępny już od ręki dla każdego

Największym atutem niskoemisyjnego Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest to, że radzi on sobie nawet w najtrudniejszych warunkach, o czym przekonali się mieszkańcy Islandii, którzy wręcz pokochali ten samochód. W okresie od stycznia do maja ten hybrydowy SUV stał się najczęściej kupowanym modele spośród wszystkich nowych aut. W ramach ciekawostki warto powiedzieć, że w tym roku Mitsubishi na Islandii jest drugą najczęściej kupowaną marką zaraz po Toyocie. 

Największą zaletą samochodów Mitsubishi zdecydowanie jest natychmiastowa możliwość kupna i odbioru Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz legendarnego pickup’a Mitsubishi L200. Oba te modele oraz miejski Mitsubishi Space Star są już dostępne od ręki w polskich salonach marki. 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News