Mercedes-Benz Fashion Week - Co nas ominęło?

Tydzień temu Mercedes-Benz rozpoczął berliński tydzień mody. Główną atrakcją wieczoru były dwa kreatywne projekty łączące ze sobą modę wraz z innowacyjnym wzornictwem motoryzacyjnym.

Mercedes-Benz Fashion Week – Co nas ominęło?
Podaj dalej

Mercedes-Benz w branży modowej. Z kim współpracowali?

Tydzień temu Mercedes Benz zaczął berliński tydzień mody. Największą atrakcją tego wydarzenia były dwa kreatywne projekty. 

Designerzy Acte przy projektowaniu nowej kolekcji inspirowali się historią Mercedesa. Wykorzystane materiały pochodziły z poddanych recyklingowi firmowych zapasów, które następnie zostały przetworzone wyłącznie na pojedyncze elementy. Co ciekawe, łącznie kapsułowa kolekcja składała się aż z 28 pozycji. 

Acte TM, o którym wcześniej była mowa to berlińskie studio artystyczno-kreatywne, które zostało założone w 2018 roku. Inicjatorem tego projektu był Sascha Hutha oraz Philipp Grotha. Ich wspólna wizja we współpracy z Mercedes-Benz polegała na połączeniu wysokiej jakości z ekskluzywnie zaprojektowaną modą, która łączyłaby się z tematyką samochodową. 

Tajemniczy ,,The Flip”

,,Mercedes-Benz Creator’s Night” został rozpoczęty przez amerykańskiego gwiazdora oraz przedsiębiorcę Williama Adamsa. Wielokrotnie nagradzany muzyk razem ze specjalistami od personalizacji West Coast Customs oraz we współpracy z Mercedes-AMG stworzył unikatowy ,,The Flip”.

Czym tak właściwie jest ,,The Flip”?

To motoryzacyjne dzieło o wyrazistym designie i dalekosiężnym przekazie. Jest to jedyny w swoim rodzaju model oparty na Mercedesie-AMG GT. Cały projekt ma za zadanie umożliwić młodym ludziom zdobywanie umiejętności, które potrzebne są do wykonywania zawodów przyszłościowych. 

 

Przeczytaj również