Lexus po raz kolejny partnerem Festiwalu Filmowego w Wenecji

Lexus po raz szósty z rzędu zostaje oficjalnym partnerem Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. 79. edycja tej niesamowitej imprezy rozpocznie się 31 sierpnia, a zakończy 10 września. Oprócz sławnych gwiazd główną rolę będzie pełnił nowy Lexus RX, który w Wenecji doczeka się swojej włoskiej premiery.

Lexus po raz kolejny partnerem Festiwalu Filmowego w Wenecji
Podaj dalej

Nowy Lexus zapowiada się naprawdę świetnie 

Lexus RX pojawi się podczas Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji, gdzie będzie grał główne skrzypce. Zdecydowanie cechuje go najwyższa jakość wykonania oraz wyjątkowy komfort, który jest w pełni zgodny z zasadami japońskiej gościnności. Jego największym atutem są innowacyjne technologie i cichy napęd hybrydowy. Sprawia on, że ten flagowy SUV Lexusa stanie się idealnym pojazdem dla uznanych osobistości ze świata kina. 

Nowy Lexus RX pojawi się na drogach jeszcze w tym roku. Pojazd piątej generacji najpopularniejszego auta marki będzie można kupić w jednym z trzech zelektryfikowanych wariantów napędowych. Najprawdziwszym przełomem będzie model RX 500h z hybrydą połączoną z silnikiem turbodoładowanym, a także skrzynią automatyczną z sześcioma przełożeniami. Dodatkowo ta wersja będzie posiadać całkowicie nowy napęd DIRECT4. W gamie pojawią się również klasyczna i wydajna hybryda RX 350h oraz hybryda typu plug-in RX 450h+.

„To dla nas wielki zaszczyt, że możemy znów wziąć udział w festiwalu w Wenecji. Trudno sobie wyobrazić bardziej prestiżowe i uznane miejsce na premierę nowego RX-a. Mamy nadzieję, że goście oraz widownia festiwalu docenią stylistykę, jakość i technologię naszego flagowego SUV-a” – powiedział Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy.

Lexus RX z ważną rolą

Lexus RX, będąc oficjalnym pojazdem wydarzenia będzie woził gości VIP, gwiazdy kina i najważniejsze osobistości festiwalu w Wenecji. Co ciekawe, w całym asortymencie festiwalu znalazły się także inne zelektryfikowane modele należące do Lexusa. Mowa tu między innymi o elektrycznym UX 300e. Ponadto w Wenecji nie zabraknie również wielokrotnie nagradzanego Lexusa LC Convertible.

Przeczytaj również