Konto Ford - wszystkie najważniejsze informacje o pojazdach w jednym miejscu. Co więcej, każdy może z niego skorzystać

Tym razem opowiemy wam o platformie cyfrowej. Konto Ford dostępne jest nie tylko dla posiadaczy pojazdów marki, lecz także dla wszystkich zainteresowanych. Oferuje on użytkownikom szeroki dostęp do usług związany z ich samochodami. Poza monitorowaniem stanu auta i planowania serwisów, Konto Ford umożliwia korzystanie z różnorodnych funkcji i usług. Wszystkie zwiększają wygodę i dostępność dla użytkownika. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, na jakich dokładnie zasad działa to wszystko. Zainteresowani? W takim razie bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy.

Konto Ford – wszystkie najważniejsze informacje o pojazdach w jednym miejscu. Co więcej, każdy może z niego skorzystać
Podaj dalej

Wszystkie najważniejsze informacje o pojazdach w jednym miejscu

Konto Ford dostępne jest dla wszystkie niezależnie od tego czy posiadamy samochód marki, czy nie. Przydaje się także potencjalnym klientom, umożliwiając zapisywanie swoich konfiguracji na profilu na stronie ford.pl. Dzięki temu można łatwo znaleźć zapisane kompozycje pojazdów jednym kliknięciem. Użytkownicy mają również możliwość śledzenia statusu rezerwacji swojego przyszłego Forda, co ułatwia i usprawnia proces zakupu. 

Sam proces zakładania takiego profilu wcale nie należy do trudnych. Ford zadbał o to, aby wszystko odbyło się na prostych i intuicyjnych zasadach. Od użytkowników wymaga się jedynie podania podstawowych informacji osobistych wraz z danymi pojazdu, takich jak numer identyfikacyjny (VIN). Po dokonaniu rejestracji i zweryfikowaniu danych, osoby otrzymują dostęp do pełnej gamy funkcji oferowanych przez usługę. 

Poprzez główne menu Konto Ford, właściciele mają możliwość sprawdzenia statusu swoich subskrypcji i aktywowania nowych dodanych usług. W tym miejscu mogą monitorować stan usług Connected Vehicles, takich jak: 

  • dostęp do sieci BlueOval Charge Network 
  • status połączonej z internetem nawigacji. 

Dzięki temu samochód ze sporym wyprzedzeniem informuje kierujących o nadchodzących zagrożeniach na trasie podróży. 

Warto na tym etapie wspomnieć o funkcji znanej jako Ford Wallet, która umożliwia pełną kontrolę nad portfelami użytkowników. Usługa pozwala na dodawanie kart płatniczych oraz na monitorowanie wszystkich transakcji dokonywanych za pośrednictwem wirtualnego portfela. Mówimy tu o rozwiązaniu, które pomaga w wygodnym zarządzaniu płatnościami – wszystkie wspomniane czynnik sprawiają, że korzystanie z usług marki staje się jeszcze bardziej dostosowane do indywidualnych preferencji posiadaczy konta. 

Konto Ford – na tym jego możliwości się nie kończą

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że Konto Ford zostało stworzone z główną myślą o właścicielach samochodów marki. Dlatego też znajdziemy wiele funkcji umożliwiających łatwe sprawdzenie istotnych informacji o autach. Cały proces jest naprawdę prosty – wystarczy wprowadzić numer identyfikacyjny VIN. 

Do tego wszystkiego dochodzi nam możliwość monitorowania aktualnego przebiegu, poziomu naładowania akumulatora oraz stanu ciśnienia w oponach. Klienci otrzymują informację o statusie swoich usług Connected Vehicles, takie jak: dostępne i zakończone aktualizacje oprogramowania, z dokładnym opisem i datą ostatniej aktualizacji. To samo tyczy się systemu SYNC oraz map. Wszystkie funkcje są nieocenione w kwestii długoterminowej wydajności i bezpieczeństwa.

Użytkownicy Fordów znajdą tam także instrukcję obsługi swojego samochodu, historię serwisowania oraz harmonogram przeglądów. Dzięki osi czasu mogą śledzić, kiedy powinni udać się do serwisanta i zapoznać się z konkretnymi czynnościami serwisowymi planowanymi podczas każdej wizyty. Usługi są posegregowane według kategorii, a ich szczegółowe opisy ułatwiają zrozumienie. Konto Ford umożliwia szybką i spersonalizowaną rezerwację usług serwisowych, co jest wygodne i efektywne dla użytkowników. 

Przeczytaj również