Kierowcy mogą już zamawiać nowe Renault Scenic E-Tech. W pełni elektryczny samochód oferuje zasięg do 625 km

Kierowcy mogą bez żadnego problemu od 14 grudnia zamawiać nowe Renault Scenic E-Tech 100 proc. electric. Pierwsi nabywcy odbiorą pojazdy pod koniec 2. kwartału przyszłego roku. Na tym etapie możemy wam zdradzić, że model będzie dostępny w dwóch wersjach. Marka chcąc zaspokoić indywidualne potrzeby klientów oferuje akumulatory z zasięgiem do 430 km oraz 625 km WLTP. W dzisiejszym artykule powiemy wam, ile przyjdzie nam zapłacić za wybraną opcję oraz co tak naprawdę oferują wspomniane pojazdy.

renault-scenic-uzywane
Podaj dalej

Kierowcy mogą już zamawiać nowe Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic Concept

Konsekwentny rozwój mobilności elektrycznej ze strony Renault trwa już ponad dziesięć lat. Wiedza zdobyta na przestrzeni ostatniego czasu przyczyniła się do wzmocnienia pozycji marki w segmencie C z przystępnymi cenowo samochodami elektrycznymi. Projektanci stworzyli model Scenic E-Tech z myślą o rodzinach, aby łączył w sobie nowoczesność elektryczną z wieloma intuicyjnymi technologiami. Jest to pierwsze seryjne auto, które odzwierciedla zaangażowanie Grupy Renault w produkcję nowej generacji pojazdów. Obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) sprawia, że Scenic jest idealny nawet dla najbardziej wymagających klientów, którzy kontrolować wydatki i cieszyć się komfortowym zasięgiem jazdy.

Omawiany model miał swój debiut we wrześniu 2023 roku na targach IAA Mobility w Monachium. Teraz możemy nabyć go wszyscy, gdyż termin sprzedaży wystartował już 14 grudnia, czyli kilka dni temu. Czym charakteryzuje się w pełni elektryczny egzemplarz Renault? Ile przyjdzie nam za niego zapłacić?

Renault Scenic E-Tech w paru słowach 

Renault Scenic Concept

Scenic E-Tech 100 proc. electric to świadectwo ewolucji w kategorii samochodów rodzinnych. Charakteryzuje się między innymi: 

  • lekkością – waży 1850 kg w wersji techno long range,
  • kompaktowymi wymiarami w segmencie C, osiągając 4,47 m długości, 1,86 m szerokości i 1,57 m wysokość, 
  • przestronnością wnętrza za sprawą elektrycznej platformy AmpR i płaskiej podłogi, 
  • wygodną przestrzenią za sprawą dużego rozstawienia osi (2,78 m),
  • bagażnikiem o pojemności 545 litrów, 
  • możliwością ciągnięcia przyczepy o masie do 1100 kg. 

Renault Scenic E-Tech 100 proc. electric jest dostępny w Polsce w dwóch wersjach: techno oraz iconic. Obie wersje możemy zakupić z akumulatorem long range, który oferuje zasięg do 625 km WLTP. Mimo to wersja techno jest również sprzedawana z akumulatorem comfort range, zapewniającym zasięg do 430 km WLTP. 

Obecny cennik wygląda następująco: 

  • techno comfort range (60 kWh) kosztuje 202,900 złotych,
  • techno long range (87 kWh) jest do kupienia w cenie 219 900 złotych.

Wszystkie dostępne wersje modelu w ramach wyposażenia posiadają ładowarkę pokładową, kompatybilną ze stacjami szybkiego ładowania prądem stałym. Comfort range oferuje w tym przypadku do 130 kW, a wersja long range do 150 kW. Co więcej, pojazdy wyposażone są w kabel AC22 do ładowania z wallboxa.

Przeczytaj również