Kierowco, o tym obowiązku nie masz prawa zapomnieć! Ci, którzy się nie dostosują zapłacą 1500 złotych kary!

Mamy dla was ważne informacje. Ogromna liczba kierowców otrzymało mandaty za łamanie tego przepisu. Można na nim stracić w najgorszym przypadku nawet 3000 złotych jednorazowo. Jak w ogóle się to dzieje, że kierowcy nie stosują się do tego obowiązku? Jak uniknąć kary i na co zwracać szczególną uwagę? Wszystkie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zainteresowani?

Model MG4 ev kierowca
Podaj dalej

Zapominalscy zapłacą duże kary! 

kary dla kierowców bez OC
fot. pixabay

W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o obowiązku, który musi być bezwzględnie respektowany przez kierowców. W przeciwnym wypadku przyjdzie im zapłacić srogi mandat. Dowiecie się na co policja zwraca szczególną uwagę oraz jak wielką karę możemy otrzymać. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób uniknąć kary, to serdecznie zachęcamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. 

1 stycznia 2022 roku podniesiono kary za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Kiedyś nierozsądny kierujący w najgorszym wypadku mógł dostać 200 złotych kary. Obecnie kwota ta została podwyższona do 1500 złotych, a w przypadku słynnej recydywy kwota ta zwiększa się dwukrotnie. Wcale nie pociesza fakt, iż wysoki mandat wcale nie jest dla Polaków wielką przeszkodą. Na terenie całego kraju dochodzi do takich sytuacji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niektórzy kierowcy nie zdają sobie nawet sprawy z łamania prawa… 

W czym leży problem i co powinni robić kierowcy?

kary dla kierowców
Freepik

Niestety sytuacje, w których to kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim, są bardzo częstym zjawiskiem w naszym kraju. Wielu kierowców zapomina, że jazda z większą prędkością niż pojazd na sąsiednim pasie również jest wyprzedzeniem. Wcale nie musimy jechać pojazdem, aby go wyprzedzić. Co więcej, nawet nie ma konieczności zmieniać pasa na ten, którym się porusza wyprzedzany. Na ten problem zwraca uwagę wielu policjantów, którzy monitorują zachowania kierowców na dwupasmowych drogach jednokierunkowych oraz na przejściach dla pieszych.

Zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie tylko powinniśmy zwrócić uwagę na jego otoczenie, ale również na kierowcę jadącego obok. W przypadku, kiedy on zwalnia, my także mamy zwolnić, niezależnie od tego, czy kierowca ten zwalnia mniej, czy bardziej gwałtownie. Tak samo ma się sytuacja, gdy doganiamy wolniej poruszający się  pojazd nie możemy wyprzedzić go dopóki nie przejedziemy przez pasy. 

 

Przeczytaj również