Historia Lancii w serialu dokumentalnym. Już teraz można obejrzeć pierwszy odcinek

27 listopada to dzień urodzin marki Lancia. Ten dzień nabiera szczególnego znaczenia, symbolizując nie tylko kolejny rok istnienia, ale również ważny krok w procesie odrodzenia tego popularnego producenta motoryzacyjnego. Z tej wyjątkowej okazji, Lancia Przygotowała trzyodcinkowy serial dokumentalny zatytułowany “Lancia: Historia Odrodzenia”. W każdym epizodzie dyrektor generalny firmy, wciela się w rolę narratora, prowadząc widzów przez historię marki. Już teraz widzowie mogą obejrzeć jeden z trzech odcinków przygotowany na tę specjalną okazję.

Lancia logo
Podaj dalej

Historia Lancii przedstawiona w serialu dokumentalnym

lancia-chce-byc-jak-mercedes

27 listopada to data urodzin marki Lancia, data ta oznacza kolejny krok w odrodzeniu popularnego motoryzacyjnego producenta. Z tej wyjątkowej okazji Lancia przygotowała trzyodcinkowy serial dokumentalny zatytułowany “Lancia: Historia odrodzenia”. W każdym odcinku tej serii Luca Napolitano, pełniący funkcję dyrektora generalnego firmy, staje się narratorem historii. W każdym epizodzie mężczyzna przyjmuje rolę gospodarza, a jego goście pełnią kluczową rolę w całej podróży. Razem odkrywają tajemnice przeszłości marki, analizują wyzwania, z jakimi ta się zmagała oraz zdradzają plany na przyszłość. 

„Lancia to marka progressive-classic. Progresywna, ponieważ zawsze patrzymy w przyszłość z wielkimi ambicjami, ale jednocześnie klasyczna, ponieważ jesteśmy głęboko związani z naszą chwalebną historią, trwającą już od ponad stulecia. W tej podróży pomiędzy przeszłością a przyszłością, Lancia zawsze uważała, że komfort w samochodzie jest rzeczą najważniejszą, tworząc samochody do życia, a nie tylko do jazdy, takie, w których dobre samopoczucie jest równie ważne co technologia, osiągi i styl, czyli wszystkie niezbędne elementy pozwalające czuć się w samochodzie jak w domu. Lancia łączy innowacyjność i design, kreując przyszłość i proponując nowy sposób postrzegania i doświadczania samochodu, tworząc atmosferę pięknego włoskiego domu!” – powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

Widzowie mogą już obejrzeć pierwszy odcinek

Historia Lancii

Pierwszy odcinek serialu został sfilmowany w Turynie, w dwóch wyjątkowych miejscach: 

  • Centrum Stylu oraz Stellantis Heritage Hub. 

Nie tylko przywołują one wyjątkową atmosferę, ale także są miejscami, które mają głębokie korzenie w chwalebnej historii Lancii. W pierwszej części dyrektor generalny, Luca Napolitano, spotyka się z Robertem Giolito, obecnym szefem Stellantis Heritage. Gość programu to światowej sławy projektant i laureat wielu międzynarodowych konkursów. Jego wkład w historię motoryzacji zdecydowanie jest niepodważalny. To jeden z ojców niektórych z najważniejszych modeli we współczesnej historii samochodów. W trakcie rozmowy obaj eksperci zagłębiają się w znaczenie historycznego dziedzictwa, które stanowi integralną część DNA Lancii. 

Widzowie mają okazję przeżyć autentyczną podróż ku ikonom, modelom, które na zawsze wpisały się w kronikę marki, pozostając w sercach entuzjastów motoryzacji. W tym szczególnym odcinku Lancia skupia się na prawdziwej esencji domowej atmosfery, którą oferują samochody marki. To nie tylko kwestia technologii, czy stylu, ale również stosowania zrównoważonych materiałów, kolorów i szczegółowej dbałości o detale inspirowane włoską architekturą i designem. 

Dialog przeplatają zdjęcia i obrazy samochodów. Wszystko w celu podkreślenia kunsztu wykonania oraz znaczenia kształtów i przestrzeni. 

 

Przeczytaj również