Formentor VZ5 Taiga Grey - limitowana edycja Cupry wchodzi do gry!

Najmocniejszy egzemplarz Cupry doczekał się limitowanej edycji. VZ5 Taiga Grey wszedł właśnie w fazę produkcyjną. Niestety powstanie jedynie 999 egzemplarzy tego niesamowitego crossovera. Warto wspomnieć o tym, że każdy z nich uzyska wygrawerowany laserowo numer modelu.

Formentor VZ5 Taiga Grey – limitowana edycja Cupry wchodzi do gry!
Podaj dalej

Trzecia rocznica Cupry przynosi ze sobą wiele dobrego 

Cupra z okazji swojej trzeciej rocznicy postanowiła zaprezentować Formentora VZ5 Taiga Grey. To zupełnie nowa, najmocniejsza odsłona z rodziny Formentor. Inżynierowie Cupry pracując przy tym niezwykłym modelu przewidzieli szereg rozwiązań, które pozwolą na dostosowanie stylu jazdy do wymagań kierowcy. Co ciekawe, ta limitowana edycja napędzana jest 2,5 litrowym silnikiem TSI osiągającym moc 390 KM. Wraz z idealnym połączeniem z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG pojazd jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy.  

Zalety Formentora VZ5 i jego limitowanej edycji

VZ5 jest jeszcze intensywniejszy dzięki limitowanej edycji Taiga. Niepowtarzalny kolor Taiga Grey zaprojektowano specjalnie z myślą o tych 999 egzemplarzach. Lakier nadwozia jest idealnie skomponowany z tapicerką Dinamica Black oraz fotelami z brązowej skóry Nappa. 

Charakter modelu podkreślają matrycowe LED-y, które zaliczają się do podstawowego wyposażenia Cupry Formentor VZ5. Zapewniają one inteligentniejsze, jaśniejsze i przede wszystkim wysoce wydajne oświetlenie. Dopasowujące się do sytuacji reflektory, nie oślepiają innych użytkowników drogi, dzięki temu jazda staje się znacznie bezpieczniejsza. 

W tym wszystkim najciekawsze jest to, że każda Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey będzie posiadała wygrawerowany laserowo numer pojazdu. Ten ekskluzywny napis pojawi się na panelu drzwi, podkreślając jego znaczenie w historii marki. 

Produkcja tego modelu rozpocznie się już w tym tygodniu w specjalnych zakładach marki Martorell. 

 

 

 

Przeczytaj również